Celjani neporaženi tudi po 4. krogu nogometnega prvenstva

Nogometni klub Celje je pod vodstvom novega trenerja Marijana Pušnika odlično začel sezono v 1. slovenski nogometni ligi. Tudi po četrtem krogu in težkem gostovanju v Gorici Celjani ostajajo neporaženi in z osmimi točkami zasedajo odlično 3. mesto na prvenstveni lestvici.

Celjski mladeniči so proti prav tako pomlajeni zasedbi Gorice celo povedli z 0:1, potem ko se je v 30. minuti tekme po strelu Iztoka Močivnika v gneči pred golom najbolje znašel Gregor Bajde in jo potisnil v mrežo za vodstvo ekipe s knežjega mesta.

Domačini so izenačili v 70. minuti, ko je po predložku z glavo zadel rezervist Welle Ndiaye. Goričani so si do konca tekme s pritiskom poskušali zagotoviti zmago, a so se Celjani obranili in domov odnesli točko.

Niz neporaženosti lahko celjski nogometaši podaljšajo še za eno tekmo v sobotnem srečanju z Muro, ki na Areno Petrol prihaja ob 18. uri.

Gorica : Celje 1:1 (0:1)

Športni park, gledalcev 400, sodniki: Bukovec (Lendava), Pavlič (Laze pri Tuhinju) in Švarc (Ivančna Gorica).

Strelca: 0:1 Bajde (30.), 1:1 Ndiaye (70.),

Gorica: Simčič, Celcer, Vetrih, Širok, K. Jogan (od 58. Bremec), Žigon (od 80. Pavič), Arčon, Martinović, M. Mevlja (od 59. Ndiaye), Gregorič, A. Jogan.

Celje:

Rumeni kartoni: Širok, Bremec, A. Jogan; Bajde, Gobec.

2. SNL
S prvenstvom pa so minuli vikend začeli tudi drugoligaši. Šampion se je na domačem igrišču pomeril s Krškim in si zagotovil prvo točko v sezoni. Za končnih 2:2 sta mrežo Krškega zatresla Jernej Leskovar in Denis Džaferovič

Zapisnik tekme si oglejte na spletnih straneh NZS.

Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Bajde (od 46. Lutfi), Moćić, Bezjak, Kolsi, Korošec, Močivnik (od 67. Medved), Gobec (od 82. Horvat), Žitko.