Celjani zdrsnili na dno lestvice

Celjski nogometaši so danes na domačem stadionu gostili zadnjeuvrščeni Triglav, ki je bil poleg Celja in Krškega še edino moštvo brez letošnje prvoligaške zmage.

V 5. krogu so celski nogometaši, po treh zaporednih prvenstvenih remijih, zabeležili še drugi letošnji poraz in zdrsnili na dno prvenstvene lestvice.

V prvem polčasu smo bili priča dinamični tekmi, prvo lepo priložnost pa so si že v 13. minuti priigrali domači nogometaši vendar je bil Jucie Lupeta malenkost nenatančen. Že nekaj minut kasneje je isti igralec prišel do nove priložnosti vendar je bil v tem primeru na mestu kranjski čuvaj mreže. Celjani so ponovno zapretili v 38. minuti, ko je proti kranjskemu golu nevarno streljal Jure Travner, vendar je bil ponovno na mestu kranjski vratar Arko. Malo kasneje pa je nevaren strel proti kranjskim vratom poslal še Rok Štraus. Za nameček celjske neučinkovitosti se je v 41. minuti poškodoval še Tilen Pečnik. Do konca polčasa so imeli Celjani še nekaj priložnosti vendar je ostalo pri izidu 0:0.

V drugem polčasu pa so gostitelji hitro doživeli hladen tuš. Že v 47. minuti je namreč zadel Luka Majcen. Deset minut kasneje so imeli Celjani odlično priložnost za izenačene, saj jim je bila dosojena enajstmetrovka, ki pa je Janez Pišek ni znal izkoristiti. To je Celjane dokončno zlomilo, saj je že nekaj minut kasneje Dickson Afoakwa povišal vodstvo Kranjčanov na 2:0, v 69. minuti pa je za 3:0 zadel še Egzon Kryeziu. Kranjčani so do tega dela srečanja štirikrat streljali na gol Celjanov in dosegli tri zadetke. Za nameček je v 75. minuti Travnerju zadetek preprečila še prečka. V 81. minuti pa je bila Celjanom dosojena že druga enajstmetrovka na tekmi. Tokrat je žoga končno našla pot v mrežo. Za končnih 1:3 je zadel Tadej Vidmajer za katerega je bil to prvi gol v 150. prvoligaški tekmi.

Celjani tako ostajajo brez letošnje prve prvenstvene zmage. S tremi točkami in najslabšo gol razliko trenutno zasedajo zadnje mesto na lestvici.

Celjsko moštvo bo prihodnji konec tedna odigralo štajerski derbi z Mariborom. V Ljudskem vrtu (nedelja, 26. avgusta, ob 20.15).

Celje – Triglav 1:3 (0:0)

Št. gledalcev: 310

Strelci: 0:1 – Majcen (47. min), 0:2 Afoakwa (60. min), 0:3 – Kryeziu (69. min), 1:3 – Vidmajer (81. min).