Celjani osrečili Makedonce

Celjski rokometaši so v Skopju odigrali zadnjo tekmo rednega dela jugovzhodne oz. SEHA lige. Pri slabši od obeh ekip iz glavnega mesta Makedonije so Celjani izgubili, a tekma za nobeno od ekip ni imela bistvenega pomena.

Na jug nekdanje skupne države je zasedba iz knežjega mesta odpotovala brez peterice igralcev: Anić, Bećiri, Kodrin, Mitrović in Slišković. Prvič je bil z ekipo levokrilni igralec Žan Zakošek.

Uvodnih 20 minut je minilo v znamenju manjšega celjskega vodstva ze en oz. dva gola. Metalurg je prvič povedel v 23. minuti, gostitelji pa so do polčasa razliko dvignili na štiri.

Po glavnem odmoru so domači uspeli vzdrževati prednost, Celjani pa so preko Domna Makuca v 50. minuti uspeli izenačiti. Domača ekipa je na celjsko grožnjo odreagirala z nekaj goli in vodstvom 27:24 v 55. minuti. V 59. minuti je Žiga Mlakar z razdalje zadel za 27:26, nakar je Metalurg nastreljal celjski blok. Celjani možnosti za izenačenje niso izkoristili, saj so izgubili žogo, gostitelji pa so potrdili zmago.

Pivovarji se bodo v Skopje znova podali v sredini aprila, ko jih tam čaka zaključni turnir tega tekmovanja, ko se bodo v polfinalu pomerili z Zagrebom.

Metalurg Skopje : Celje Pivovarna Laško 28:26 (17:13)

Metalurg Skopje: Tomovski 6 obramb, Danilovski; Mađovski, Jaganjac 5, Radovac, Tokić, Vasilevski, Silegov, Tankoski, Serafimov, Kuzmanovski 6/1, Ilić 5, Velkovski 3, Peševski 4, Palevski, Arsenovski 1; trener: Aleksandar Jović

Izključitve: 4 min, 7-metrovke: 1/2

Celje Pivovarna Laško: Lesjak 5 obramb, Panjtar 4 obrambe, Dobaj 1 obramba; Vujović 1, Jurečič, Zakošek, Malus, Razgor 3, Suholežnik 3, Marguč 5/1, Grošelj 2/2, Žabič, Makuc 5, Dujshebaev 5, Mačkovšek, Mlakar 2; trener Branko Tamše

10. Vojvodina 2 1 15 7

V sredo, 21. marca, bo ob 18.00 v Zlatorogu tekma 1. kola končnice državnega prvenstva, v goste pa prihaja ekipa iz Škofje Loke.