Celjani ostajajo neporaženi, a tudi brez zmage

Celjski nogometaši so tudi v drugem krogu letošnje prve nogometne lige iztržili točko. Po tekmi prvega kroga, ko v Domžalah ni zadelo nobeno moštvo, je na tokratni tekmi v Radomljah padel po en zadetek v vsako mrežo. Celjani tako po dveh prvenstvenih krogih ostajajo neporaženi, a tudi brez zmage.

Celjani so tudi v drugem krogu gostovali na stadionu v Domžalah, kjer prvenstvene tekme igrajo Radomljani, in tudi tokrat iz Domžal odšli s točko. Radomlje, ki so v prvem krogu visoko premagale Maribor, so imele s Celjem veliko več težav in točko rešile šele ob zaključku tekme. V prvem polčasu so imeli Celjani rahlo pobudo, ki pa je niso znali izkoristiti. Brez zares nevarnih akcij se je tako prvi polčas končal z izidom 0:0.

Drugi polčas so bolje začeli Radomljani, a so kljub temu morali prvi pobrati žogo iz lastne mreže. V 53. minuti je Ivan Božić na levi strani zaposlil Chukwubuikema Ikwuemesija. Nigerijec je podal v sredino, tam pa je lanski prvi strelec druge lige Tin Matić s pomočjo vratnice potisnil žogo v mrežo. Celjani so imeli tudi v nadaljevanju nekaj priložnosti, a so namesto povišanja razlike v izdihljajih tekme prejeli izenačujoči gol, ko so gostitelji izenačili iz svoje edine prave akcije. V 90. minuti je s strelom poskusil Madžid Šošić, Rozman pa je žogo odbil v prečko. Po kotu je Šošić z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je bil najvišji Ivan Ćalušić, ki lepo podal z glavo, pred golom pa je neovirano streljal rezervist Rok Jazbec in izenačil na 1:1. To je bil tudi izid tekme.