Celjani po koprskem ravsu komajda s točko

Tekmovanje v rokometni ligi za prvaka se je prevesilo v drugo polovico, sinoči pa so celjski rokometaši z Obale komajda izvlekli točko.

Večino prvega polčasa so imeli pobudo Koprčani, ki jim je pomagal razpoloženi vratar. Na koncu tega dela igre so gostje z dvema goloma tehtnico rahlo nagnili na svojo stran.

Pivovarji so v uvodni tretjini drugega polčasa trikrat povedli za dva gola. Gostitelji so velikokrat igrali na robu dovoljenega, na kar so se celjski igralci odzivali preburno. To se je najbolj izkazalo v 46. minuti. Malce pred tem se je prvič po dolgotrajno odsotnosti z igrišč, nanj vrnil Bećiri, nad katerim je Vlah naredil grob prekršek, nato pa Bećirija s tal še nekaj trenutkov vlekel za dres. Burna reakcija celjskega igralca je izzvala vsesplošno prerivanje celotnih ekip in kar nekaj časa je bilo potrebnega za pomiritev, po kateri sta oba osrednja akterja morala na tribune, celjska klop pa je dobila še dodatni dve minuti kazni. Sledila je boljša igra Primorcev, ki so v 50. minuti vodili 24:22. To je Celjane spodbodlo, da so iz sebe iztisnili še nekaj energije in s serijo štirih golov so v 55. minuti povedli 24:26. Zgodil se je nov preobrat, saj je najboljši domači strelec Adam Bratković trikrat zatresel celjsko mrežo, tako da je Koper v zadnji minuti vodil za gol. Isti igralec je imel priložnost, da domačo prednost podvoji, a je zadel okvir vrat. Na drugi strani je za izenačenje z golom tik pred iztekom igralnega časa, podobno kot v prvem polčasu, poskrbel Domen Makuc.

RD Koper 2013 : RK Celje Pivovarna Laško 27:27 (12:13)

RD Koper: Magdalenič, Postogna 10 obramb; Grzentič, Vlah 5, Krečič 3, Poklar, Moljk, Rapotec 4, Smolnik 2, Sokolič, Guček, Marič, Sever, Planinc 1/1, Stopar 2, Bratkovič 10/3, trener: Veselin Vujović

Izključitve: 14 min, rdeči karton: Aleks Vlah, 7-metrovke: 4/6

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 2 obrambi, Panjtar 8/2 obramb; Vujović, Jurečič, Malus 5, Razgor 3, Suholežnik, Marguč 5/1, Grošelj 1, Slišković 1, Makuc 2, Anić 3, Dujshebaev 2, Mačkovšek 5, Mlakar, Bećiri; trener Branko Tamše

Izključitve: 12 min, rdeči karton: Bećiri 46.’, 7-metrovke: 1/1

Gal Marguč, igralec Celja Pivovarne Laško: “Tekma se je izkazala za pravi derbi. Koper 2013 je pokazal, da na tekmi proti Gorenju Velenju ni imel pravega dne, a da je vseeno zelo dobra ekipa, ki igra odličen rokomet vseh 60 minut. Tokrat nismo uspeli odigrati na taki ravni, ki bi nam prinesla dve točki, a glede na to, da smo na koncu reševali točko, moramo domov oditi z dvignjeno glavo.”