Celjani po veliki zmagi v prejšnjem krogu klonili v Novi Gorici

Nogometaši NK Celja so po zmagi v prejšnjem krogu, proti do takrat serijsko neporaženim Domžalam, danes v 30. krogu prve slovenske nogometne lige klonili proti šestouvrščeni Gorici. Primorci so jih premagali visoko s 3:0.

Celjani so na lestvici še naprej v boju za četrto mesto. Trenutno imajo enako število točk kot Rudar Velenje.

V prvem polčasu je bilo srečanje povsem izenačeno. V zelo dinamični igri obeh moštev pa so prvi mrežo uspeli zatresti Goričani, ki so zadeli po nespretnem posredovanju celjskega vratarja Metoda Jurharja. Ta je podajo goriškega igralca Mattea Tomička nespretno odbil do Dejana Žigona, ki mu s šestih metrov ni bilo težko zadeti. Kljub trudi Celjanov, da bi izenačili, jim do konca polčasa ni uspel noben nevaren napad, tako da je rezultat v prvem polčasu ostal nespremenjen.

V drugem polčasu so Celjani še naprej pritiskali in v 61. minuti prišli do prvega nevarnega napada vendar je po imenitni podaji Rokija Štrausa, Luka Kerin zadel zgolj zunnanji del mreže. Medtem, ko Celjani nikakor niso našli poti do goriške mreže, so domači v 77. minuti povišali vodstvo. Po podaji Marka Tešije je z roba kazenskega prostora zadel Miran Burgić. Že tri minute kasneje je neodločno celjsko obrambo kaznoval Mark Gulič, ki je prav tako z roba kazenskega prostora postavil končni izid 3:0.

Celjane naslednja tekma čaka v nedeljo (19.00), ko bodo gostili Aluminij iz Kidričevega.

Gorica – Celje 3:0 (1:0)

Strelci: 1:0 – Žigon (30. min), 2:0 – Burgić (77. min), 3:0 – Gulič (80. min).

Športni park Nova Gorica, gledalcev 450.

Glavni sodnik: Dragoslav Perić (Kranj).

GORICA: Sorčan, Škarabot (od 73. Humar), Gregorič, Džuzdanović (od 69. Tešija), Burgić (od 79. Gulič), Kolenc, Grudina, Osuji, Žigon, Tomiček, Curk. Trener: Miran Srebrnič.

CELJE: Jurhar, Pišek, Pečnik, Vizinger (od 42. Kerin), Džinić, Požeg Vancaš, Lotrič (od 56. R. Štraus), Vidmajer, Travner, Lupeta (od 84. Šauperl), Pungaršek. Trener: Dušan Kosič.