Celjani po vseh zapravljenih sedemmetrovkah končali zmagoviti niz

Rokometaši Celja Pivovarne Laško v derbiju desetega kroga prvič letos parketa niso zapustili kot zmagovalci. Tekma s Trimom iz Trebnjega v dvorani Zlatorog se je končala z neoločenim izidom, bilo je 23:23. Naslednji krog državnega prvenstva bo na sporedu čez dva tedna, ko bodo Celjani v Velenju igrali nov derbi, tokrat štajerskega.

Rokometašice ŽRK Z’dežele so ta vikend proste, saj je bila sobotna tekma z Litijo prestavljena.

Težko pričakovana tekma je na tribune Zlatoroga, kljub omejitvam, privabila lepo število navijačev, ki so videli enega najbolj razburljivih dvobojev to sezono. Vložek je bil za obe ekipi velik, a očitno v prvih minutah prevelik za celjske rokometaše, saj so v uvodnih desetih minutah kar šest minut igrali z igralcem manj. Celjani so kljub temu vseskozi imeli rahlo pobudo, vendar razlika nikoli ni narasla na več kot dva gola. Trebanjci so vseskozi držali priključek, v vodstva pa jim v prvem polčasu ni uspelo pridelati niti enkrat. Pri Trimu je bil razpoložen predvsem vratar Čudić, celjski igralci pa so imeli tudi zaradi tega velike težave z realizacijo. Že v prvem polčasu so tako zapravili vse tri sedemmetrovke. Tudi sicer so veliko grešili v napadu.

Tudi v nadaljevanju sta obe moštvi nadaljevali z obrmabno igro, kar se je poznalo na malem številu zadetkov. Prav tako so Celjani nadaljevali z neverjetno nenatančnostjo, saj so po treh v prvem polčasu, zgrešili tudi tri sedemmetrovke v drugem polčasu (0/6). Trebanjci so bili na drugi strani veliko bolj natančni pri izvajanju sedemmetrovk (6/7). Vendar ne samo sedemmetrovke, Celjani so grešili tudi sicer, saj jim je med drugim uspelo kar dvakrat zgrešiti prazna vrata. Gostje so nespretnost domačih izkoristili in v 49. minuti prvič povedli (18:19), ko je s sedmih metrov zadel Glavaš, ki je bil z osmimi zadetki tudi najboljši strelec tekme. Trebanjci so nato držali vodstvo, a tudi sami niso igrali več tako poletno. Vodstvo so kljub temu držali do zadnjih trenutkov tekme, zadnjega napada pivovarjev pa niso uspeli zaustaviti. Ti so namreč le dve sekundi pred koncem, z zadetkom Aleksa Vlaha, s štirimi zadetki drugega strelca Celjanov za Strmljanom (5), uspeli izenačiti. Tekma se je tako končala z delitvijo točk.

Celjani prvič v letošnji ligaški sezoni niso zmagali. Enako tudi Trebanjci, ki pa imajo en neodločen izid več, zato so pivovarji še vedno na vrhu lestvice. Celjane v naslednjem krogu, 4. decembra, čaka še en derbi, tokrat v Velenju. Celjskim rokometašem skrbi sicer povzroča poškodba Ivankovića, ki so mu v drugem polčasu tokratne tekme morali pomagati z igrišča.

RK Celje Pivovarna Laško : RK Trimo Trebnje 23:23 (13:11)

Dvorana Zlatorog, 1.150 gledalcev, sodnika: Lah, Sok

RK Celje Pivovarna LaškoBojić, Vujović 4/1 obrambe; Strmljan 5, Terzić, Mazej 3, Dragašević 1, Razgor, Marguč, Poteko, Ivanković 3, Čepić, Kodrin 1, Žabić, Mlakar 3, Vlah 4, Suholežnik 3; trener Alem Toskić

Izključitve: 14 min; 7-metrovke: 0/6

RK Trimo Trebnje: Ristanović, Čudič 10/4 obramb; Slatinek-Jovičič, Višček, Horvat 6, Didovič, Radojković 3, Stanojević, Onchev, Kotar 3, Potočnik 1, Udovič 1, Grbič 1, Glavaš 8/6, Florjančič, Čorsović; trener: Uroš Zorman

Izključitve: 8 min; 7-metrovke: 6/7

Igralec tekme: Aljoša Čudič (RK Trimo Trebnje)