Celjani praznih rok z gostovanja pri nekdanjem trenerju

Celjski nogometaši so v 20. krogu, ki je bila tudi zadnja tekma v letošnjem koledarskem letu, gostovali v Sežani pri nekdanjem trenerju Dušanu Kosiču. Po dobrem začetku in vodstvu, so Krašovci uspeli preobrniti izid tekme in zmagati po treh mesecih brez zmage. Celjani so tako leto zaključili s slabo serijo v zadnjih petih tekmah (štirje porazi in remi).

Celjani so tekmo proti Sežani začeli zelo bolje in prevladovali v posesti žoge. V 14. minuti je imel Begić lepo priložnost, ko je z lepim vtekanjem v kazenski prostor Sežane sprejel globinsko podajo Vrbanca, a streljal naravnost v vratarja Koprivca. Nato so se prebudili tudi do tedaj obrambno osredotočeni Sežanci, ki so si pripravili nekaj lepih protinapadov, nevarni pa so bili tudi iz prekinitev. Kljub temu so do vodilnega zadetka prišli Celjani. Božić je v 38. minuti iz prostega strela podal v kazenski prostor, tam pa je prvi do žoge prišel Benedičič, ki je z iznajdljivim strelom z glavo premagal vratarja Sežane in grofe popeljal do minimalnega vodstva.

Vodstvo Celjanov pa ni trajalo dolgo, saj so nogometaši Sežane izenačili že v 43. minuti uspeli zadeti iz prekinitve, ko je po kotu zadel Fahd. Žoga se je najprej odbila od celjskih branilcev in priletela tik pred nogometaša Taborja, ki je priložnost tudi izkoristil. Prvi polčas se je tako končal izenačeno 1:1.

V drugem polčasu smo spremljali zelo raztrgano igro z veliko dvobojev na sredini igrišča. Obe ekipi sta izgubili veliko žog in bili precej nenatančni pri podajah. Tako je bilo vse do 76. minute, ko so nogometaši Sežane s precejšnjo mero sreče uspela priti do vodstva. Briški je poizkusil s strelom z velike razdalje, žoga pa je zaradi močnega in natančnega strela zletela čez vratarja Rozmana in končala v mreži Celja. Do konca tekme so Celjani vse moči usmerili v napad. Trener Sešlar je proti koncu tekme v igro poslal tudi svežo moč v napadu, ko je prvič v svoji karieri za člansko ekipo nastopil Koprivc. Menjave niso prinesle sadov in ostalo je pri 2:1 za Sežano. Celjani na odmor odhajajo s serijo (izjema je remi z Olimpijo) slabih zadnjih pet tekem, ko so zabeležili kar štiri poraze in remi.

CB24 TABOR SEŽANA – CELJE 2:1 (1:1)
200; Ndzengue 43., Briški 76.; Benedičič 38.

CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Salkić, Urh, Nemanič, Ristić, Briški, Grobry, Ovsenek (90./Kompare), Kljun, Stančič, Ndzengue (78./Stanković).

Celje: Rozman, Marandici, Zec, Zaletel, Lartey (78./Kadušić), Vrbanec, Benedičič, Svetlin (8./Štravs), Begić (46./Kerin), Jakobsen (76./Koprivc), Božić.

Sodnik: Denis Šabanagić (Ljubljana)