Celjani pri Simonu Rožmanu ostali praznih rok

V tekmi tretje- in četrtouvrščene ekipe so Celjani gostovali pri nekdanjemu glavnemu trenerju, sedaj vodji stroke pri Domžalah, Simonu Rožmanu. Domača zasedba je prevladovala večino tekme in ubranila primat tretje ekipe v slovenskem prostoru.

Gostujoči vratar Matic Kotnik je moral prvič resneje posredovati v 8. minuti, ko je proti njegovi desni vratnici sprožil Marko Alvir. V 19. minuti je bil dosežen prvi zadetek, in sicer je po podaji iz prostega strela globoko v kazenski prostor z glavo, čeprav v polklečečem položaju, zadel Amedej Vetrih. Domžalčani niso popuščali in zatresli okvir celjskih vrat tudi v 30. minuti, zelo podobna situacija pa si je sledila kmalu zatem. Tik pred koncem prvega polčasa so si priložnost priigrali tudi Celjani. Elvedin Džinić je dobil malce neugodno podajo Lovreta Čirjaka z leve strani in močan strel je šel za kakšen decimeter levo od domačih vrat.

Kmalu po začetku drugega polčasa so Domžalčani izvedli protinapad, kar jih v tej sezoni krasi, celjskega vratarja pa je ugnal Slobodan Vuk. Kmalu zatem so gostitelji izvajali prosti strel skoraj z gol-avt črte, žoga pa je po strelu z glavo Jureta Balkovca oplazila prečko. Po četrt ure igre v drugem delu končno priložnost za Celjane, strel Žige Kousa proti levi vratnici pa je ukrotil domači čuvaj mreže. V 71. minuti so gostje znižali, saj je po visoki podaji s kota z glavo  s sedmih metrov preko skoraj celotne obrambe zadel Irfan Hadžić. Zadnjo pravo priložnost je v 78. minuti imel Vuk, a je Kotnik dobro zaprl njegovo polje, tako da je domači igrale zgrešil.

Celjska zasedba ostaja na četrtem mestu prvenstvene razpredelnice.

Domžale – Celje 2:1 (1:0)

Športni park, gledalcev 800, sodniki: Kajtazović, Ajdovec (oba Kranj) in Prelog (Preddvor).
Strelci: 1:0 Vetrih (19.), 2:0 Vuk (50.), 2:1 I. Hadžić (71.).
Domžale: Milić, Vetrih (od 68. Žinko), Volarič (od 71. Repas), Vuk (od 78. Mance), Matjašič, Širok, Blažič, Dobrovoljc, Balkovec, Alvir, Husmani.
Celje: Kotnik, Kous, Džinić, Volaš (od 58. I. Hadžić), Podlogar (od 80. Glavaš), Travner, Cvijanović (od 58. Rahmanović), Pungaršek, Čirjak, D. Hadžić, Pišek.
Rumeni kartoni: Vetrih, Husmani, Kous; Džinić, Hadžić, Rahmanović.

Igor Jovićević, trener NK Celje: “Načrtovali smo igro, ki bi temeljila na disciplini in garanju. Želja je bila, da bi bili do konca srečanja v igri in da iščemo priložnosti, ki so se v prvem polčasu tudi pojavile. Težave smo imeli s prekinitvami, ki so v moštvo vnesle nekaj nervoze. Ob polčasu smo analizirali dogajanje in se dogovorili, kako bomo tekmo nadaljevali. Nato se je zgodila napaka, po kateri je nasprotnik povedel na 2:0. Pri tem zaostanku smo vedeli, da nimamo več kaj izgubiti in pokazali dostojno ter lepo igro. Škoda, da zadetek Hadžića ni bil dovolj za pozitiven rezultat. Bili smo blizu izenačenja, vendar sedaj nimamo veliko časa za obžalovanje, misli je potrebno usmeriti proti naslednji tekmi. To je nogomet, gremo dalje.”

10. Radomlje 18 0 5 13 5

V sredo, 30. novembra, je na vrsti gostovanje pri Olimpiji. Tekma se bo začela ob 18.00.