Celjani proti prvakom izničili dva gola zaostanka, a vseeno klonili

Celjski nogometaši so v 24. krogu nogometnega državnega prvenstva gostovali pri državni prvakinji Muri in po preobratu in izenačenju na koncu vseeno klonili. To je bil že tretji poraz na štirih spomladanskih tekmah. Celjani na lestvici zasedajo osmo mesto.

Tekma med Muro in Celjem se je razživela že v uvodnih minutah, ko so domači v 10. minuti povedli preko kapetana Bobičanca, ki je izkoristil ugoden položaj iz prostega strela. Že nekaj minut za tem so Muraši podvojili vodstvo. V 15. minuti je namreč priložnost za Muro izkoristil Horvat, ko je zadel po prejeti lepi podaji v celjski kazenski prostor. Mura je nadaljevala s pritiskom in po zadetku za 2:0 vodstvo nekaj minut pozneje skoraj potrojila, a je Celjane rešil vratar Rozman z dvema zaporednima obrambama.

Sledile so minute Celjanov, ki so se prebudili in z več posesti narekovali tempo igre. V 34. minuti so tako uspeli zmanjšati zaostanek, ko se je domači kazenski prostor prikradel Morozov in po močnem strelu znižal na 2:1. Štiri minute pozneje so Celjani izvedli novo nevarno akcijo, ko je Janjičić s pravo mojstrovino in močnim strelom z roba kazenskega prostora zadel za izenačenje ter postavil izid polčasa.

Tudi v drugem polčasu so grofje nadaljevali z boljšo igro in v 52. minuti zapretili prek Begića. Ta je sprožil zvit strel ob odbitku s kota, a je domači vratar z rahlim dotikom spremenil smer strela in žogo poslal v vratnico. V nadaljevanju tekme so Celjani močno pritiskali in imeli več od igre, toda Mura se je uspešno branila. Celjski napadi so se stopnjevali vse do 81. minute, ko je Mura s hitrim protinapadom in edinim resnim strelom presekala Celjane in dosegla gol za vodstvo in končno zmago. Celjani so sicer do konca vse moči usmerili v napad, vendar brez uspeha. Mura je slavila s 3:2.

Celjani v naslednjem krogu gostijo Kalcer Radomlje.

MURA – CELJE 3:2 (2:2)
1000; Bobičanec 10., Horvat 15., 81.; Morozov 34., Janjičić 38.

Mura: Ljubić, Pucko, Balažic, Gorenc, Lorbek, Šturm, Beganović, Horvat, Bobičanec (91./T. Cipot), Daku (87./Maruško), Mulahusejnović (68./Škoflek).

Celje: Rozman, Morozov, Zec, Stojinović, Lartey, Tomić, Janjičić (84./Jakobsen), Svetlin, Begić (77./Rorič), Kuzmanović (82./Iličić), Božić.

Sodnik: Alen Borošak (Spodnji Duplek)