Celjani razočarali v Franciji; dekleta znova z Oblakom

Pred današnjo tekmo rokometne lige prvakov v Nantesu so imeli v taboru celjskih rokometašev bridke skrbi, saj je bil spisek za tekmo sposobnih igralcev precej okleščen. Tako so manjkali Domen Makuc, Josipa Šarac, Gala Marguč in Matica Grošelj. Na potovanje je šlo 12 članov prve ekipe in mladinca Matic Košec ter Tadej Kljun, William Accambray pa še ni imel pravice nastopa.

Pivovarji so v pristaniškem mestu ob Atlantiku pred 5332 gledalci dosegli prvi gol, a so gostitelji, aktualni evropski podprvaki, takoj odgovorili in povedli s 6:2. Ekipi sta bili do konca prvega polčasa približno na tej razliki.

Ta je znova narasla na začetku drugega dela, ko so gostitelji ušli z delnih 6:1, razlika pa je bila že dvomestna. Celjsko moštvo se je skušalo vrniti in zaostanek znižalo na 6, potem pa so v končnici gostje popustili, tako da so na koncu doživeli poraz z 11 goli razlike. Ob bridkem porazu veseli prvi gol Tadeja Kljuna, ki je ob koncu zadel iz 7-metrovke.

NANTES : CELJE PIVOVARNA LAŠKO 38:27 (17:13)

Vujović 6, Malus 5, Horžen in Kodrin 4, …

Ostale tekme skupine A

SKJERN : PARIS SG 24:26
PICK SZEGED : FLENSBURG 30:28
MOTOR ZAPOROŽJE : ZAGREB 35:27

Vrstni red: PSG in Pick Szeged 10, Skjern 5, Flensburg in Nantes 4, Zagreb 3, Motor Zaporožje in Celje Pivovarna Laško po 2.

Po reprezentančnem premoru bo naslednja tekma 4. novembra, ko bo v Zlatorogu tekma z Ukrajinci. V sredo, 17. oktobra, bo ob 20:00 na sporedu tekma državnega prvenstva, in sicer v Kopru.

§

Celjske rokometašice so bile na tekmi četrtega kola državnega prvenstva v Velenju velike favoritinje, kar so tudi brez težav dokazale.

Gostje so vodile od prve minute naprej in si že v prvem polčasu nabrale 7 golov prednosti. V 42. minuti je Ivana Nikolič razliko povišala na 10, tolikšna pa je bila tudi na koncu.

VELENJE : Z’DEŽELE 27:37 (13:20)
Čerenjak 9, Nikolič 8. Regner 7, Kodele 5, …

Sebastjan Oblak, trener Z’Dežele: “Naredil sem napako, ki jo ne bom nikoli več ponovil. Težko je cel teden trenirati z ekipo, nato pa vse skupaj spremljati iz 5. vrste. Vesel sem, da sem se vrnil nazaj na klop, tukaj je vse skupaj vendarle malo lažje. Po spodrsljaju proti Kopru smo se dobro pripravili na Velenje, ki je dobra ekipa in za katero smo vedeli, da v tem dvoboju doma nima kaj izgubiti. Zelo sem vesel, da nam je uspelo zmagati. Danes je svojo priložnost dobila Ivana Nikolić in jo je maksimalno izkoristila. Prav tako jo bodo dobile tudi ostale, na njih pa je, da ponujeno priložnost izkoristijo.”

10. RK LJUBLJANA 4 1 0 3 96 136 -40 2

Naslednjo soboto bo na vrsti težka preizkušnja s Krimom, tekma pa se bo v Golovcu začela ob 19.00.

*foto: HBC Nantes