Celjani rokometno sezono zaključili kot tretji, na zadnji tekmi zbrani akterji sezone evropskega naslova prvakov

Celjski rokometaši so na zadnji tekmi sezone ugnali zasedbo Škofljice in državno prvenstvo končali na tretjem mestu.

Luka Kačičnik in Žan Vujičić; foto: RKCPL

Gostje so v drugi polovici prvega polčasa imeli rahlo pobudo in v 23. minuti vodili s 15:17. Vseeno so Celjani dobili prvi polčas v svojo korist, saj so zadevali v napadu, Rok Zaponšek pa se je izkazal z nekaj obrambami in se v drugem polčasu  s strelom preko celotnega igrišča tudi vpisal med strelce. Domača zasedba je od 36. minute naprej uspela vzdrževati prednost, ki se je večinoma gibala okoli petih golov razlike.

V prvi ekipi sta bila prvič Luka Kačičnik in Žan Vujičić.

Celje Pivovarna Laško : Škofljica 40:35 (20:18)

RK Celje Pivovarna Laško: Mesarec, Zaponšek 1 (5 obramb), Gaberšek (3 obrambe), Perić 2, Marguč 5, Belej, Cokan 14 (6), Ćirović, Marić 1, Janc 8, Vujičić, Milićević 5, Kačičnik, Korže Lesjak 1, Rakita 3; trener: Luzar

7m: 6/6, izključitve: 6 min

V luči 20-letnice osvojitve naslova evropski prvakov so se v Zlatorogu zbrali mnogi akterji takratnega uspeha. Ob polčasu so jim podelili klubska priznanja. Po tekmi je seveda sledilo obujanje spominov: