Celjani s prvo zmago v zgornjo polovico lestvice

Na prvi tekmi 5. kroga prve slovenske nogometne lige je Celje doma gostilo Bravo. Z golom ob koncu prvega polčasa so dosegli prvo zmago v letošnji sezoni in se zavihteli v zgornjo polovico prvenstvene lestvice.

Celjani, ki so že pred srečanjem bili prepričani, da je prišel čas za prvo prvenstveno zmago v letošnji sezoni, so besedo tudi držali. Z golom ob koncu prvega polčasa, ko je po globinski podaji Davida Zeca žogo sprejel in jo v zadetek, ki je bil tudi njegov prvi v celjskem dresu, spremenil Bi Nene Junior Gbamble. Ta je zadel tudi že v 16. minuti prvega polčasa, vendar iz prepovedanega položaja. Celjani so tudi sicer bili veliko boljši tekmec v prvem polčasu.

Tudi v drugem polčasu so imeli rahlo terensko premoč Celjani, a jim kljub nekaj lepim priložnostim ni uspelo še drugič zadeti. V sodnikovem podaljšku pa so do izenačenja skoraj prišli Ljubljančani, ko je Matija Kavčič sprožil nevaren strel, zadetek pa je preprečil celjski vratar Rozman. Ostalo je pri izidu 1:0. Celje je tako prišlo do prve zmage v letošnji sezoni.

Celjani v naslednjem krogu gostujejo v Mariboru.

CELJE – BRAVO 1:0 (1:0)
Gbamble 42.

Celje: Rozman, Zec, Stojinović, Morozov, Brecl, Zabukovnik, Kouter, Vrbanec, Božić, Gbamble, Ikwuemesi.

Bravo: Orbanić, Križan, Jakšić, Milić, Kavčič, Vodeb, Puconja, Trdin, Kurtović, Šaranić, Maružin.

Sodnik: Alen Borošak (Spodnji Duplek)