Celjani s sladko zmago na Jesenicah

Celjski hokejisti so sinoči v okviru drugega dela Alpske lige gostovali na Jesenicah, od koder so se vrnili z zmago.

Po uvodnem vodstvu železarjev so Celjani preko Mikusa Mintautiškisa kmalu izenačili. Do nove spremembe rezultata je prišlo skoraj pol ure kasneje. Oba gola v drugi tretjini so v njenem izteku dosegli Celjani, in sicer sta bila uspešna Gregor Žeželj in Maks Bukovec. V začetku zadnje tretjine so Celjani hitro še dvakrat zadeli (Gal Sodja Zalokar in Jaša Jenko) ter povedli s štirimi goli prednosti. Jeseničani se niso predali in 56. minuti v seriji treh zadetkov prišli na 4:5. Na koncu so domači ob igralcu manj poskusili brez vratarja, gol za potrditev zmage pa so preko Sodje Zalokarja vpisali Celjani.

SIJ Acroni Jesenice : RST Pellet Celje 4:6 (1:1, 0:2, 3:3)
Strelci za Jesenice: 1:0 – Spari Leben 5.’, 2:5 – U. Sodja 49.’, 3:5 – Borse 54.’, 4:5 – Urukalo 56.’;
Strelci za Celje: 1:1 – Mintautiškis 7.’, 1:2 – Žeželj 34.’, 1:3 – Bukovec 39.’, 1:4 – Sodja Zalokar 43.’, 1:5 – Jenko 44.’, 4:6 – Sodja Zalokar 60.’

Celjani z zmago ohranjajo možnosti za uvrstitev nadaljevanje tekmovanja.