Celjani sami sebi največja ovira

Celjski košarkarji so na poti do kvalifikacij za prvo ligo naredili kiks, saj so na domačem prizorišču izgubili proti nižjeuvrščenim Portorožanom.

Domači so vodili prvih devet minut tekme, potem pa so pobudo prevzeli gostje s slovenske obale, ki so na glavni odmor odšli s prednostjo sedmih točk.

Portorož je v tretji četrtini vzdrževal prednost in vodil za največ 12 točk, tik pred koncem tretje četrtine pa se je domača vrsta približala na 55:60. Gostitelji so se v začetku zadnje četrtine še malo bolj približali, a so Primorci uspeli vzdrževati manjšo razliko do konca. V domači zasedbi, ki je za tri točke metala 50-odstotno, je tekmo predčasno končal center Matej Krušič.

CELJE : PORTOROŽ 75:85 (20:23, 13:17, 22:20, 20:25)
Koštomaj 19, Grušovnik 13 (12 skokov), Tomažič 12, …

12. Ljubljana 4/16 24

V soboto Celjani gostujejo v Sežani, kjer domača ekipa že ima vstopnico za prvoligaške kvalifikacije.