Celjani še drugič letos premagali Mariborčane

Aktualni državni prvaki so v letošnjem spomladanskem delu že drugič premagali 15-kratne slovenske prvake iz Maribora ter tako prišli še do druge zaporedne zmago pod vodstvom novega trenerja Agrona Šalje in pomembne zmage v boju za mesta, ki zagotavljajo obstanek v ligi. Celjani so z zmago v izdihljajih tekme vsaj začasno zasedli osmo mesto.

Celjani so igrali brez kaznovanih Žana Benedičiča in Jona Šporna, Mariborčani pa brez Luke Uskokoviča, Amirja Derviševića in Alexandruja Cretuja.

Tekmo sta obe moštvi začeli zelo dinamično, prvi pa je resneje zapretil Maribor a je bil Aleks Pihler nekoliko nenatančen. Sledilo je še nekaj nevarnih poskusov Mariborčanov. V 30. minuti je zunanji del mreže zadel Aljoša Matko, malo pozneje je nevaren poskus Felipe Santosa ustavil Matjaž Rozman, v 32. minuti pa je bil za malenkost nenatančen Jan Repas z roba kazenskega prostora.

Kljub pritisku Maribora pa so prvi povedli Celjani. V 35. minuti je Matic Vrbanec z leve strani poslal žogo pred vrata Maribora, tam pa jo je v lastno mrežo preusmeril Ilija Martinović. Do konca polčasa sta imeli obe moštvi še po eno nevarno priložnost. V 39. minuti je nevaren strel Gala Gorenaka ponovno ubranil Rozman, v 41. minuti pa bi Ivan Božić kmalu podvojil vodstvo Celjanov a je žoga zadela Pihlerja.

V drugi polčas so odločneje krenili Celjani. Nato pa so nekaj nevarnih, a neuspešno zaključenih akcij, ponovno nanizali Mariborčani. Trud se jim je obrestoval šele v 75. minuti, ko je z roba kazenskega prostora sprožil Požeg Vancaš, žoga je zadela Josipa Ćalušića, spremenila smer in presenetila Rozmana. Mariborčani so še naprej vršili pritisk in iskali zmagoviti zadetek, a prejeli hladen tuš Celjanov, ki so v 89. minuti preko Ester Soklerja zadeli za zmago 2:1.

Z zmago so se Celjani vsaj začasno prebili na osmo mesto na lestvici, ki zagotavlja obstanek v ligi.

Celje bo v 32. krogu v torek gostovalo pri Bravu.

31. KROG PRVE LIGE TELEKOM SLOVENIJE

NK Celje – NK Maribor 2:1 (1:0)

Celje, stadion Z’dežele – ZAPRTO ZA JAVNOST!

SODNIK: Dejan Balažič (Ljubljana) 1. POMOČNIK: Robert Vukan (Gornja Radgona) 2. POMOČNIK: Manuel Vidali (Gračišče) DELEGAT: Danilo Kacijan (Cankova)

STRELCI: 1:0 Ilija Martinović – ag (35.min.), 1:1 Rudi Požeg Vancaš (75.min.), 2:1 Ester Sokler (89.min.)

RUMENI KARTONI: Denis Klinar (34.min.), Aleks Pihler (54.min.), Ilija Martinović (65.min.), Aleš Kačičnik (88.min.), Ester Sokler (90.min.)

CELJE: Matjaž Rozman, Ivan Božić (od 78.min. Ivan Božić), Luka Kerin (od 66.min. Mićo Kuzmanović), Amadej Brecl, Matic Vrbanec, Jakob Novak, Advan Kadušić, Filip Dangubić (od 78.min. Ester Sokler), Žan Zaletel, Dušan Stojinović (od 71.min. Dušan Stojinović), Maj Rorič (od 78.min. Tom Kljun). Trener: Agron Šalja.

MARIBOR: Ažbe Jug, Denis Klinar, Aleks Pihler (od 80.min. Andrej Kotnik), Gal Gorenak (od 58.min. Blaž Vrhovec), Jan Repas, Aljoša Matko (od 59.min. Rok Kronaveter), Jan Mlakar, Vid Koderman, Špiro Peričić, Ilija Martinović, Dos Santos Silva (od 59.min. Rudi Požeg Vancaš). Trener: Simon Rožman. (statistika: A.H./NK Celje)