Celjani še naprej tabu za Gorenje

Celjski rokometaši so se v nedeljski tekmi lige SEHA pomerili z velenjskimi, s katerimi niso izgubili že debela štiri leta. Tako je ostalo tudi po tokratnem srečanju.

Prve četrt ure sta si bili ekipi rezultatsko blizu, potem pa je domačim uspela serija štirih golov, kolikor je bila tudi razlika ob polčasu.

Velenjčani so z golom Celjana Mateja Verdinka v 37. minuti prišli na tri gole zaostanka, a so gostitelji v osmih minutah prednost dvignili na 27:19. Gorenje je v 57. minuti prišlo na -4, a je bilo prepozno, da bi iz Zlatoroga odnesli vsaj točko.

Celje Pivovarna Laško : Gorenje Velenje 31:27 (16:12)

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 10 obramb, Panjtar 1 obramba; Vujović 1, Jurečič, Malus 6, Razgor 4/3, Suholežnik, Marguč 2, Grošelj 3, Kodrin 3, Makuc, Anić 1, Dujshebaev 1, Mačkovšek 4, Mlakar, Bećiri 6; trener Branko Tamše

Izključitve: 10 min, 7-metrovke: 3/3

RK Gorenje Velenje: Ferlin 2 obrambi, Zaponšek 3 obrambe; Cehte 2, Medved, Haseljić, Tajnik, Ovniček, Grebenc 1, Toskič 6, Potočnik 3, Golčar, Markotić 2, Verdinek 4, Kleč 2, Brumen 6/1, Pejović 1; trener: Željko Babić

Izključitve: 10 min, rdeči karton: Cehte, 7-metrovke: 1/1

Branko Tamše: »Mislim, da smo danes videli zanimivo tekmo, s številnimi lepimi akcijami, obrambami in obrambami vratarjev na obeh straneh. Vem skozi kaj sta obe ekipi šli v dosedanjem delu sezone, vem koliko problemov imamo oboji s poškodbami in to ni lahko. Obe ekipi sta psihično izpraznjeni, vseeno pa je bil ta današnji derbi lep in zanimiv za gledalce. Danes smo bili bolj zbrani, pripravljeni smo bili na vse njihove načrte in kaznovali smo njihove napake. V napadu smo bili učinkoviti, ampak kot je njihov trener rekel, da so začeli igrati šele dvanajst minut pred koncem, lahko jaz povem, da smo mi takrat nehali in to je zadeva, ki me moti. Vodili smo za osem, moji igralci pa so nehali igrati rokomet, preveč so se sprostili in sledil je padec, saj smo le čakali konec tekme. To se nam ne sme ponavljati. A kljub temu sem svojim igralcem čestital, imeli smo veliko težav, veliko igralcev je pripravljenih na pol, eden izmed njih je Jaka Malus, ki je odigral skoraj vso tekmo tako v obrambi, kot tudi v napadu. Zato kapa dol. Kot tudi preostalim igralcem, videli smo Mačkovška v napadu, Lesjaka v vratih in vse ostale na visokem nivoju. Želim si, da bi tako mi, kot Velenje, po novem letu zaigrali v polni postavi, saj je pred nami zelo veliko tekem in vsak igralecbo krvavo potreben. Za konec se želim zahvaliti publiki v Zlatorogu danes, najprej Florijanom, vsem ostalim navijačem, kot tudi Šaleškim graščakom, da so pripravili odličen ambient danes v katerem je bilo užitek igrati.«