Celjani so se s prvo spomladansko zmago izognili dnu lestvice

V 23. krogu državnega nogometnega prvenstva so Celjani, po dveh porazih, vendarle zabeležili prvo spomladansko zmago. Doma so s 3:2 ugnali zadnjeuvrščeni Aluminij in se izognili zdrsu na dno prvenstvene lestvice.

Tekma je postregla s kar nekaj preobrati. Prvi na tekmi so povedli Celjani, ki so v 17. minuti iz prve prave akcije zatresli mrežo gostov. Po predložku v kazenski prostor je z glavo zadel David Zec. V prvem polčasu gledalci za tem niso več videli zadetkov. Drugi polčas pa je postregel z bolj odprto igro in kar štirimi zadetki. Vsi so padli po dobri uri igre. Najprej je v 64. minuti za izenačenje z bele točke zadel Martin Šroler. Izenačenje ni trajalo dolgo, saj so Celjani znova povedli že v 67. minuti, potem ko je natančno meril Mićo Kuzmanović. Gostje so znova izenačili deset minut pozneje, ko je še drugič zadel Šroler in izenačil na 2:2. Zmagoviti gol za Celjane je v 84. minuti zadel Grigori Morozov in Celjanom priboril prvo spomladansko zmago in izogib zdrsu na k dnu prvenstvene lestvice.

Celjani v naslednjem krogu gostijo pri državnih prvakih iz Murske Sobote.

CELJE – ALUMINIJ 3:2 (1:0)
Zec 17., Kuzmanović 67., Morozov 84.; Šroler 64./11-m, 77.

Celje: Rozman, Morozov, Zec, Stojinović, Lartey, Janjičić (59./Šporn), Tomić, Svetlin (87./Zaletel), Begić (74./Sokler), Božić (59./Kuzmanović), L. Bizjak.

Aluminij: Janžekovič, Musa, Petek, Azemović, Pečnik, Nkama, Bolha (86./Prša), Marinšek (81./Plantak), Šroler (81./J. Bizjak), Špehar (87./Branšteter), Turčin (71./Matjašič).

Sodnik: Dejan Balažič (Ljubljana)