Celjani spet za gol prekratki, tokrat brez točke že po izteku igralnega časa (video)

Tri dni po domači tekmi z madžarskim Segedinom so celjski rokometaši v tekmi lige prvakov gostovali na severu Nemčije.

Na vedno težkem gostovanju v bližini danske meje so Celjani večino prvega polčasa držali stik z gostitelji, ki so tako kot pivovarji potrebovali uspeh. V 25. minuti je bilo na semaforju 13:12, zaključek prvega polčasa pa je pripadel domačim, ki so na glavni odmor šli s +4.

Na začetku drugega polčasa je nemška prednost narasla na 5, a so gostje že v 37. minuti prišli na gol zaostanka. Nekaj minut sta bili ekipi skupaj, v 54. minuti pa so domači povedli 25:22. Celjani so serijo treh golov v 56. minuti izenačili. Minuto in pol do konca je Tilen Kodrin izenačil na 26. Isti igralec je imel priložnost Celjane popeljati v vodstvo, a je v neposrednem dvobojem z domačim vratarjem potegnil kratko. Zmagoviti gol je Flensburg s 7 metrov po izteku igralnega časa.

Flensburg-Handewitt : Celje Pivovarna Laško 27:26 (16:12)

SG Flensburg-Handewitt: Burić 10/1 obramb, Bergerud; Karlsson, Golla, Hald Jensen 1, Glandorf 2, Svan Lasse 5, Wanne 8/3, Jeppsson 2, Joendal, Steinhauser, Zachariassen, Johannessen, Lauge Schmidt 5, Röd 4; trener: Maik Machulla

Izključitve: 2 min, 7-metrovke: 3/5

RK Celje Pivovarna Laško: Pantjar, Ferlin 15/1 obramb; Vujović 7/2, Jurečič, Kljun, Razgor 1/1, Ovniček 2/1, Marguč 1, Šarac 2, Nenadić, Accambray 2, Kodrin 2, Horžen, Makuc 4, Anić 2, Bećiri 3; trener: Tomaž Ocvirk

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 4/5

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: »Žalostni smo, saj smo znova naredili vse, da bi tekmo zmagali. Igralci so vnovič pokazali kako se bori, žal pa nas je znova ena žoga, en strel na vrata ločil od zmage. V prvem polčasu nismo bili pravi, bili smo premalo odločni, posledično pa delali preveč tehničnih napak. Preveč je bilo poizkusov podaj na krožnega napadalca, saj so bili zunanji igralci premalo nevarni in ni bilo dovolj prostora. To nas je pokopalo, a smo se uspeli po drugem polčasu vrniti. Verjeli smo v svoje sposobnosti in mislim, da smo v drugem delu pokazali našo najboljšo igro do sedaj. V zaključku pa nam je žal zmanjkalo malce sreče.«