Celjani spomladanski del začeli z zmago na derbiju

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so podaljšali niz neporaženosti proti Velenju in s 84. zmago dobili 114. derbi.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so spomladanski del tekmovanj začeli z gosovanjem v Velenju, kjer so se s tretjeuvrščeno ekipo Gorenja pomerili v že 114. derbiju, ter zmagali. Bero zmag v derbijih so tako povišali na 84, 5 tekem se je končalo z remijem, 25 tekem pa se je končalo v prid Velenja.

Srečanje v polni Rdeči dvorani je minilo v znamenju praznovanja 60-letnice velenjskega kluba, zaradi česar so bili domači igralci še posebej motivirani. To se je poznalo v uvodu tekme, ko so Celjani, pri katerih so manjkali Malus, Makuc in Grošelj, večji del prvega polčasa zaostajali. Velenjčani so tako v prvi polovici prvega polčasa nekajkrat povedli celo za štiri gole, zaradi česar je bil gostujoči trener Ocvirk že na polovici prvega dela prisiljen zahtevati minuto odmora.

Po nekaj menjavah je celjska igra postajala vse boljša, tako v obrambi, kot tudi v napadu. Gorenje pa je posledično v zadnjih desetih minutah prvega dela zadelo samo še enkrat. Celjani so uspeli izid do konca polčasa izenačili.

Drugi polčas so Celjani začeli, kot so zaključili prvega. Dosegli so prva dva zadetka, po štirih minutah pa po zadetku Kodrina in Vujovića vodili že za tri (13:16). Domači se niso predajali in so se predvsem po zaslugi Špeliča vrnili v igro, a izenačenja Velenjčanom ni uspelo priigrati. Na drugi strani je Accambray nekajkrat poskrbel za atraktivne poteze in zadetke, Celjani pa so ohranjali prednost od enega do treh zadetkov in tekmo rutinirano pripeljali do zmage s štirimi goli. Najboljši strelec pri Celjanih je bil Accambray, ki je dosegel sedem zadetkov, pri Velenjčanih pa Kavčič s šestimi zadetki.

Že naslednji teden pa Celjanom prinaša domače tekme. Najprej v sredo Trimo Trebnje (18h) v Ligi NLB, konec tedna pa se nato začenja še nadaljevanje lige prvakov, ko v tekmi tedna, 10. februarja v Zlatorogu gostuje madžarski Pick Szeged.

RK Gorenje Velenje  :   RK Celje Pivovarna Laško    26:30  (12:12)

Rdeča dvorana, 1100 gledalcev, sodnika: Smolko, Knez

RK Gorenje VelenjeLogar, Vujovič, Taletović 13/1 obramb; Mazej, Haseljić 1, Tajnik, Špelić 5, Matanović 4, Levc, Stojnič 1, Miklavčič, Banfro, Verdinek 5, Kavčič M. 2, Kavčič A. 6/2, Kete 2; trener: Zoran Jovičić

Izključitve: / min; 7-metrovke: 2/3

RK Celje Pivovarna LaškoPantjar, Ferlin 6/1 obramb; Vujović 3/1, Jurečič 1, Kljun, Rakita, Razgor 1/1, Ovniček 1, Marguč 2, Šarac 6, Nenadić, Accambray 7/1, Kodrin 4, Horžen, Anić 3, Bećiri 2; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 4 min; 7-metrovke: 3/4