Celjani tokrat zmleli Zagreb

Polna dvorana Zlatorog je na lokalnovolilno nedeljo pospremila tradicionalni sosedski derbi lige prvakov med Celjani in Zagrebčani.

Pivovarji so v tekmo krenili dobro in po 11 minutah z golom Branka Vujovića povedli s 5:2. Domači so še nekajkrat vodili s tremi goli prednosti, v prvem polčasu nazadnje v 22. minuti, ko je prav tako zadel Vujović. Na glavni odmor so gostitelji nesli le gol prednosti.

rokomet_celje_zagreb_november_2018_slavjeDrugi polčas so Celjani začeli še bolj odločno in znova preko Vujovića v 36. minuti povedli 14:10. Nekaj minut kasneje je za prvo prednost +5 poskrbel kdo drug kot Vujović. Celjani so se do 46. minuti še bolj razleteli po igrišču in preko Roka Ovnička v 46. minuti povedli 22:14. V 50. minuti je rdeči karton prejel Kristian Bećiri, a domači visoke prednosti niso izpustili iz rok, temveč je še nekoliko povišali. William Accambray in Vujović sta dosegla gola za +9, tolikšna pa je bila razlika tudi ob koncu, ko je zadel Tilen Kodrin.

Celje Pivovarna Laško : PPD Zagreb 30:21 (10:9)

Celje Pivovarna Laško: Panjtar, Ferlin 2, Vujović 7, Jurečič 2, Malus 2, Kljun, Kosec, Razgor, Ovniček 5, Šarac, Nenadić 1, Accambray 3, Kodrin 6, Horžen, Anić, Bećiri 2.

PPD Zagreb: Ristanović, Kastelic 1, Mrakovčić, Božić Pavletić 4, Kontrec 2, Burić 1, Sršen 2, Horvat 5, Šušnja, Potočnik 2, Ravnić 2, Qerimi 2, Mandić, Hrstić, Bičanić, Vekić.

Sedemmetrovke: 1/2 – 3/5; izključitve: 12′ – 6′.

Vrstni red: PSG 16, Pick Szeged 13, Nantes 7, Flensburg, Skjern in Celje po 6, Zagreb in Zaporožje po 5.

V sredo, 21. novembra, bo ob 18:00 na sporedu domača tekma državnega prvenstva z Dobovo.