Celjani v Belorusiji do pomembne točke, zmaga pa je ušla za kakšno sekundo

Celjski rokometaši so že drugič v tej jeseni igrali tekmo pri beloruskih prvakih, a tokrat v okviru lige prvakov. Za razliko srečanja v okviru lige SEHA sta bili tokrat ekipi izjemno izenačeni, tekma je postregla s številnimi preobrati in na koncu dramatično končnico, kjer bi Celjani lahko izvlekli tudi zmago.

Prvi polčas sta bili ekipi izjemno izenačeni. Gostitelj so v 19. minuti povedli z 9:7, a so Celjani s serijo štirih zadetkov prevzeli vodstvo 9:11. Sledila je serija 3:0 Meškova, ki je v 27. minuti vodil 14:12. Nato je do konca polčasa serija s tremi goli uspela gostom, ki so dobili polčas z najmanjšo možno razliko.

Pivovarji so na začetku drugega polčasa štirikrat vodili s tremi zadetki prednosti, a je sledila nova serija domačih. Ti so v 50. minuti povedli z nevarnih 27:24. Blaž Janc je v 54. minuti znižal na 28:27. Sledile so kar štiri minute brez zadetka, dobro minuto pred koncem pa je Žiga Mlakar izenačil na 29.

Ko je Brest napravil prekršek v napadu, je zadnji napad na tekmi pripadel Celju Pivovarni Laško. Po Tamšetovi minuti odmora je Brest prekinjal napad pivovarjev s prekrški, Vid Poteko pa je ob veliko zmede in tudi nekaj vroče krvi na igrišču, za katero sta poskrbela grška sodnika, zadel kakšno sekundo prepozno, saj po enem bolj grobih prekrškov, sodnika nista ustavila ure.

Meškov Brest : Celje Pivovarna Laško  29:29 (14:15)

Meshkov Brest: Pešić, Mijatović 11 obramb; Rutenka, Babichev, Kristopans 3, Yurynok, Nikulenkau 3, Stojković 8/2, Tioumentsev, Atman 2, Shumak, Vukić 3, Prodanović 1, Ostroushko 3, Jamali 3, Shylovich 3; trener: Bebeshko Sergey

Izključitve: 12 min, 7-metrovke: 2/3

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić 18/1 obramb, Dobaj; Malus, Babarskas, Janc 7, Razgor, Suholežnik, Marguč, Poteko 3, Zarabec 5, Kodrin, Mačkovšek, Mlakar 5, Žvižej 8, Bećiri 1; trener: Branko Tamše

8. HC Prvo plinarsko drustvo Zagreb 7 1 0 6 171 : 190 (-19) 2

V torek, 22. novembra, je na sporedu SEHA gostovanje v Zagrebu. Naslednjo nedeljo bo ob 18.30 v Zlatorogu že evroligaška tekma z Brestom.