Celjani v boju za prvo ligo na robu presenečenja

V prvoligaških košarkarskih kvalifikacijah so Celjani gostili ekipo, ki je redni del drugoligaškega tekmovanja prepričljivo končala na prvem mestu.

Gostitelji so se pred lepo napolnjenimi tribunami začeli pogumno in v 9. minuti povedli z 20:15. Pri gostih je v prvi četrtini, ki se je končala z dvema točkama razlike, prednjačil kapetan Nejc Strnad, ki je v tem času vpisal 10 točk.

Celjani so tudi v drugi četrtini uspeli povesti za 5 točk, ko je eno redkih trojk, ki sta jih dosegli ekipi, zadel Timotej Cuk. Termalci so v minimalno vodstvo prešli tik pred koncem prvega polčasa.

V tretjem desetminutju, ki je postreglo s skupaj le 22 točkami, so gostje povedli z za to tekmo visokimi 6 točkami, a je ekipa Robija Ribežla do konca 30. minute uspela izenačiti na 46.

Prava prvenstvena tekma je v znamenju izenačenj v zadnji četrtini, ekipi pa sta se za nameček večkrat izmenjali v vodstvu. Šele sredi tega obdobja se je na seznam strelcev v vpisal sicer najučinkovitejši domači Košarkar Tadej Koštomaj. Njegov manjko točk je odlično nadomestil krilni center Ilija Zolotić, ki je skupaj dosegel 18 točk. Po enem od njegovih metov so dobri dve minuti pred koncem Celjani povedli 64:61. V izteku srečanja so ob povišani stopnji nervoze svoje izkušnje uveljavili Podčetrtani, ki so prišli do pomembne zmage.

CELJE : TERME OLIMIA PODČETRTEK 64:67 (22:20, 12:16, 12:10, 18:21)