Celjskim rokometašem slabe minute sredi drugega polčasa odnesle pokalni finale

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v polfinalu pokala, ki poteka v Slovenj Gradcu, izgubili proti večnim tekmecem Gorenju iz Velenja. Usoden je bila sredina drugega polčasa, ko so se tekmeci iz Velenja odlepili za pet golov in prednost obdržali do konca tekme.

Celjani se bodo za tretje mesto jutri pomerili z Dobovo.

Druga polfinalna tekma Pokala Slovenije v rokometu, ki poteka v Slovenj Gradcu, je postregla z večnim rokometnim derbijem med Celjem in Velenjem. V prvem polčasu je bila tekma popolnoma izenačena, saj si nobeno moštvo ni priigralo izdatnejše prednosti. Tudi na odmor sta moštvi odšli izenačeni (14:14).

Podobno je bilo tudi v prvih minutah drugega polčasa. Od 37. minute naprej pa so sledile slabe minute celjskih rokometašev, kar so izkoristili Velenjčani in v 51. minuti povedli za pet zadetkov (30:25). Celjani so se sicer po velikem zaostanku stopili na plin, se še uspeli približati, a za kaj več kot na dva zadetka zaostanka ob koncu tekme, jim ni uspelo priti. Tekma se je končala z zmago Velenjčanov 32:30.

Alem Toskić, trener Celja Pivovarne Laško: »Škoda, pripravljali smo se za ta finalni turnir. Vsaka lovorika klubu veliko pomeni, a danes žal ni šlo. Vsa tekma je bila izenačena, odločila je črna luknja štirih minut. Na koncu smo imeli priložnost, da se vrnemo, a ni šlo. Ekipi ni kaj za očitati, borili so se, kot na vsaki tekmi, treningu. Žal je možnosti za lovoriko konec, vem da je težko vsem, nam, navijačem, upravi, a moramo se pobrati ter osvojiti tisto kar se od nas pričakuje ter kar smo obljubili na začetku.«

Gal Gaberšek, igralec Celja Pivovarna Laško: »Čestitke Velenjčanom za zasluženo zmago, nismo bili pravi, ni nam steklo, v obrambi nikakor niso zaustavili naletov nasprotnika. Tako si žal nismo zaslužili zmage, čeprav smo poskušali in se borili do konca. Sedaj se moramo zbrati ter jutri osvojiti tekmo za tretje mesto

RK Gorenje Velenje : RK Celje Pivovarna Laško 32:30 (14:14)

Slovenj Gradec, 400 gledalcev, sodnika: Backović, Palačković

RK Gorenje Velenje: Verboten, Panjtar 4 obrambe, Taletović 10 obramb; Haseljić 1, Tajnik 6, Pajt 3/1, Starc, Miklavčič, Drobež 1, Sokolič 3, Verdinek 8/1, Šiško 3, Grmšek 3, Slatinek Jovičič 1, Predović 3; trener: Zoran Jovičić

Izključitve: 10 min

Rdeči karton: Starc; 7-metrovke: 2/4

RK Celje Pivovarna LaškoBojić 4 obrambe, Gaberšek 7/2 obramb; Strmljan, Terzić 6, Mazej, Dragašević, Razgor 2/1, Cokan 3, Poteko 3, Ivanković 6, Čepić 4, Kodrin 2, Žabić 1, Mlakar 1, Vlah 1, Suholežnik 1; trener Alem Toskić

Izključitve: 10 min; 7-metrovke: 1/3