Celjani v Mariboru vse postorili na koncu

Celjski rokometaši so nedeljski večer sklenili s prvenstveno tekmo v Mariboru, kjer so se pomerili s četrtouvrščeno ekipo prve lige.

Pivovarji so na Taboru začeli odločno in po 8 minutah vodili z 2:6. Po ugodnih 6:9 v 16. minuti so bolje zaigrali Mariborčani, pri katerih je bil zlasti razpoložen vratar, njegovi soigralci v polju pa so v 22. minuti izenačili na 10, a se pri tem niso ustavili. Čez tri minute so branikovci namreč povedli s 13:10. Gostje so do glavnega odmora prišli na gol zaostanka.

Drugi del so bolje začeli domači, ki so povedli s 16:13, gostje pa so s serijo 0:4 v 41. minuti znova prevzeli vodstvo. Ekipi sta bili nadaljnjih 10 minut izenačeni, zadnjih pet golov na tekmi pa so dosegli Celjani in z zmago znova prišli na vrh lestvice.

Maribor Branik : Celje Pivovarna Laško 21:27 (13:12)

Maribor Branik: Đurica 18 obramb, Simonič; Žabič 1, Planinšek, Pungartnik, Celminš 2, Marušič, Jerenec, Velkavrh 3, Budja, Ranevski, Jerebie 1, Golik 5/4, Buneta 5/1, Štumpfl 4; trener: Marko Šibila

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 5/8

Celje Pivovarna Laško: Pantjar 4 obrambe, Ferlin 7 obramb; Vujović 5, Jurečič 5, Malus 4, Kljun, Košec, Razgor 3/2, Šarac 1, Nenadić, Accambray, Kodrin 3, Horžen, Rakita, Anić 4, Bećiri 2; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 8 min, 7-metrovke: 2/2

Tomaž Ocvirk, trener Celja: »Pričakovali smo težko tekmo, zato smo vanjo vstopili maksimalno. Prvih deset minut smo odigrali tako kot je potrebno, nato pa preveč razbranili njihovega vratarja, ko smo zgrešili preveč čistih strelov. Za drugi del smo popravili zbranost, zaključke, vedeli smo, da bo Đurica težko ponovil predstavo iz prvega dela, v obrambi pa smo odigrali izjemno dobro, gibljivo, silili domačine v napake in na koncu se veselimo zaslužene zmage.«

12 RK SVIŠ IVANČNA GORICA 13 1 0 12 -52 2

V sredo, 19. decembra, bo ob 18. uri v Zlatorogu pokalna tekma in to znova z branikovci.

*foto: Slavko Kolar