Celjani v Parizu ponovili toplo-hladno predstavo

Celjski rokometaši so danes nadaljevali s tekmami v ligi prvakov, v 4. kolu tekmovanja pa so gostovali v Parizu.

Celjani so v prvem polčasu parirali gostiteljem, ki so v prvih treh tekmah nanizali same zmage. Po glavnem odmoru so pivovarji v 34. minuti uspeli izenačiti na 13. To je bila očitno spodbuda francoskim prvakom, da so zaigrali veliko bolj angažirano in z delnim izidom 5:0 v petih minutah naredili prvo opaznejšo razliko. Trener Tomaž Ocvirk je domači nalet skušal ustaviti z minuto odmora. Gostje so se sprva približali na 18:15, potem pa so Parižani dokončno zlomili gostujoči odpor. Razlika je narasla na neulovljivo, Celjani pa so bili predvsem nemočni v napadu. V drugem polčasu so skupaj dosegli le 7 golov.

Paris Saint Germain : Celje Pivovarna Laško 27:18 (13:11)

PSG: Gerard 13/2 obramb, Corrales 5 obramb; Ntanzi 2, Sigurdsson 1, Keita 1, Kounkoud 1, Despreaux, Remili 6/4, Abalo 4, Syprzak 4, Karabatić L. 4, Morros 1, Karabatić N. 3, Ekdahl du Rietz, Nahi, trener: Raul Gonzales

Izključitve: 2 min, 7-metrovke: 4/6

Celje Pivovarna Laško: Vujovič, Ferlin 20/2 obramb; Cvetko, Razgor, Marguč, Grošelj 2, Poteko, Žabič, Silva 2, Kodrin, Horžen 2, Grebenc 5, Makuc 3, Leban 3/2, Novak 1; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 8 min, 7-metrovke: 2/4

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: »Tekmo smo začeli s preveč spoštovanja do nasprotnika, kar se nam je poznalo predvsem v igri v napadu. Bili smo premalo odločni, premalo poizkušali od daleč, kljub temu pa smo zaključek prvega dela odigrali odlično. Takšen je bil tudi začetek drugega, ko smo izenačili, nato pa razbranili njihovega vratarja. Prihajali smo do čistih priložnosti, torej dobro igrali, a pokopala nas je slaba realizacija. Tako nismo izkoristili odličnega Ferlina, igrali smo na zelo visokem nivoju, končna razlika pa je zgolj posledica slabe realizacije v napadu.«

V sredo, 16. oktobra, je na sporedu gostovanje v Kopru. V nedeljo, 20. oktobra, bo v Celju tekma z noreškim Elverumom.

*foto: zajem zaslona