Celjani v Stožicah napolnili mrežo Olimpije

Celjski nogometaši so v 27. krogu nogometnega prvenstva gostovali pri ljubljanski Olimpiji in po začetnem zaostanku napolnili ljubljansko mrežo ter zmagali z 2:4. Celjani so se z zmago vključili v boj za mesta na sredini lestvice.

Celjski nogometaši so gostovanje v Ljubljani začeli slabo, saj je Olimpija povedla že v 16. minuti. Po podaji Sešlarja je zadel Ivan Prtajin, ki je najprej iz igre vrgel Davida Zeca, nato pa natančno meril na oddaljenejšo vratnico Matjaža Rozmana. Kljub premoči Olimpije je Celjanom uspelo izenačiti že pet minut pozneje. Gol za izenačenje je v 22. minuti, po napaki vratarja Ivana Banića, dosegel Žan Zaletel. V 35. minuti so znova zapretili Ljubljančani, ko je Prtajin dobro meril z glavo, vendar je bil Rozman na pravem mestu. Polčas, v katerem je bilo v strelih v okvir vrat 5:4, v posesti žoge pa 64:36 za Olimpijo, se je končal 1:1.

Drugi polčas so udarno začeli Celjani in v prvih minutah kar dvakrat šokirali Olimpijo. Najprej so na 1:2 povišali v 49. minuti, potem ko je Banić najprej ubranil strel Vrbanca, odbitek pa je z glavo v mrežo pospravil Mičo Kuzmanović. Naslednja lepa akcija Celjanov je sledila tri minute za tem. V 52. minuti je lepo zadel Ivan Božić in Celjane popeljal v vodstvo z 1:3. Celjani so na 1:4 povišali v 67. minuti, ko je sodnik po prekršku nad Kuzmanovićem dosodil enajstmetrovko Celjanom, ki jo je zanesljivo izvedel Duje Čop za svoj prvi gol v celjskem dresu.

Olimpija do konca tekme ni uspela drugega, kot zgolj nekoliko ublažiti poraz, ko je v 74. minuti Pilj z natančnim strelom s 16 metrov znižal na 2:4. V 80. minuti so imeli gostje še eno veliko priložnost, ko je Ester Sokler je z glavo meril v okvir vrat, a je Banić odlično posredoval.

Celjani so se z zmago utrdili na sedmem mestu prvenstvene lestvice, in se vključili v boj za mesta na sredini lestvice. Celjane v naslednjem krogu čaka še eno vroče gostovanje pri Mariboru.