Celjani z visoko zmago nad Minskom osvojili turnir v Novem mestu

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so osvojili pripravljalni turnir v Novem mestu, potem, ko so v polfinalu premagali Krko, v finalu pa z visoko zmago odpravili še Minsk.

Rokometni klub Celje Pivovarna Laško je v sklopu priprav odigral mednarodni turnir v Novem Mestu in ga suvereno tudi osvojil.

Že v četrtek so s štirimi goli razlike (38:34) premagali domačo MRK Krko, včeraj pa so v finalu visoko odpravili še beloruski SKA Minsk. Potem, ko so Celjani polčas dobili s tremi goli razlike (20:17), so v drugem polčasu tekmeca popolnoma deklasirali in zmagali s 15 goli razlike. Rezultat je bil na koncu 43:28.

Za najboljšega igralca turnirja je bil razglašen Jaka Malus.

To je bila sicer že peta pripravljalna tekma Celjanov. Do sedaj so v pripravljalnem obdobju za novo sezono doživeli zgolj en poraz, in sicer jih je tesno ugnal Meškov Brest.

RK Celje Pivovarna Laško – SKA Minsk    43:28 (20:17)

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 1 zadetek, Panjtar, Simonič; Vujović 5, Jurečič 5, Malus 4, Razgor 1, Suholežnik 2, Jezernik 1/1, Mitrović 1, Kodrin 2, Anić 4, Dujshebaev 1, Mačkovšek 2, Mlakar 9, Bećiri 2, Ocvirk 3