Celjani z zmago nad Bravom trdneje v območju obstanka med slovensko nogometno elito

Celjski nogometaši so si v 31. krogu z domačo zmago nad Bravom, pet krogov pred koncem prvenstva, utrdili na mestih, ki zagotavljajo obstanek med elito. Na Stadionu Z’dežele so grofje slavili z 2:0 in na šestem mestu prvenstvene lestvice prehiteli Domžale.

Bravo je pred današnjo tekmo dobil pet od zadnjih šestih medsebojnih srečanj.

Celjski nogometaši so v tekmi 31. kroga državnega nogometnega prvenstva doma gostili ljubljanski Bravo in si že v prvem polčasu priigrali zmago, ko sta zadela Sokler v 23. minuti in Zec v 43. minuti. Celjani so se z zmago utrdili na mestih, ki zagotavljajo obstanek med slovensko nogometno elito, za tretjim mestom, ki še vodi v evropska tekmovanja, pa za Olimpijo zaostajajo že 11 točk, s tem da imajo Ljubljančani odigrano eno tekmo manj. Do konca prvenstva je na voljo ostalo še 15 točk, kar pomeni, da Celjane do tretjega mesta vodi le še teorija.

Celjani v naslednjem krogu gostujejo pri Kopru.

CELJE – BRAVO 2:0 (2:0)
Sokler 23., Zec 43.

Celje: Rozman, Flis, Zec, Stojinović, Brecl, Vrbanec, Majevski, Svetlin (62./Šporn), Begić (89./Nene), Kuzmanović (62./ Božić), Sokler (79./Jakobsen).

Bravo: Orbanić, Križan, Jakšić, Španring (56./Milić), Kavčič, Nsana (46./Kurtovič), Trdin, Trontelj, Kerin (85./Kirm), Sever (46./Marjanac), Maružin (46./Bajde).

Sodnik: Mihael Antić (Koper)