Celjani za en koš dobili dva

Celjski košarkarji so v tretji tekmi prvoligaških kvalifikacij igrali še en lokalni prestiž, a so na tekmo v Laško pripotovali brez kapetana Tadeja Koštomaja in Matica Grušovnika.

Gostje so v Treh lilijah povedli s trojko Tima Tomažiča, ki je bil na koncu najboljši strelec celjske zasedbe, in bili v prvih dveh minutah v prednosti. Po prevzemu pobude Zlatoroga so Celjani v 6. minuti uspeli znižati na 19:16, potem pa je domača prvoligaška ekipa začela višati razliko.

Gostje so prvi koš v drugi četrtini dosegli šele na polovici tega dela igre, ko je domača prednost znašala že 17. Do konca polčasa se je dvignila na 24 točk.

Še bolj neenakopravni sta bili ekipi v drugem polčasu. Na koncu je razlika znašala kar 47 točk, na parketu pa so kar nekaj minut prebili mladi košarkarji.

Zlatorog Laško : Celje 103:56 (26:18, 28:12, 27:16, 22:10)
Tomažič 17, Krušič 13, …

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško: “Celjani so bili danes oslabljeni, vendar so se vseeno borili po vseh močeh. Svojim fantom čestitam za zmago, ki pa jo moramo takoj pozabiti in se osredotočiti že na naslednjo tekmo.”

Robi Ribežl, trener Celja: “Zaslužena zmaga Laščanov. Vesel sem, da smo ob odsotnosti dveh nosilcev igre, veliko priložnosti namenili mlajšim košarkarjem.”

6. Mesarija Prunk 2 0 2 2 140/181 -41

Celjani bodo v sredo, 28. marca, ob 19.00 gostili ekipo Mesarija Prunk iz Sežane.