Celjani za razred boljši od Dinama

Celjski rokometaši so v 15. koli SEHA lige po pričakovanju vpisali visoko zmago.

Po začetnih 3:0 so pivovarji gostom iz Banata dopustili, da jih ujamejo, tako da je moral reagirati domači trener. Po izteku 10 minut je bilo na semaforju 8:7, potem pa so se gostje približali samo še na 12:10, nakar so Celjani uveljavili vlogo favoritov in že prvi polčas dobili z 10 goli prednosti.

Tolikšna razlika je bila tudi 10 minut do konca, v končnici pa so gostitelji še malo “pritisnili” in končali tekmo s 14 goli prednosti.

Celjani so se z zmago približali drugi in tretji ekipi lige na vsega dve točki in so še korak bližje uvrstitvi na zaključni turnir četverice, ki bo od 13. do 15. aprila. Še pred tem ekipe čakajo trije tekme rednega dela, v katerih bomo dobili odgovor kakšen bo vrstni red in tako tudi razpored zaključnega turnirja.

RK Celje Pivovarna Laško : RK Dinamo Pančevo 39:25 (25:15)

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 8 obramb, Panjtar 5 obramb; Jurečič 5, Malus, Razgor 2, Suholežnik 4, Marguč 3, Grošelj 5, Žabič 1, Slišković 3, Kodrin 3, Makuc, Anić 2, Dujshebaev 2, Mačkovšek 2, Mlakar 7; trener Branko Tamše

Izključitve: 2 min, 7-metrovke: 0/1

RK Dinamo: Petrović 8 obramb, Radovanović 1/1 obramb; Zujović 3/3, Pilipović 3, Mirković 3, Jovanović, Pralica, Pavlović M., Pavlović L., Distol 1, Barudžić 1, Slavuljica 3, Šaponjić 6, Dimitrijević 5, trener: Ivan Petković

Izključitve: 4 min, 7-metrovke:  3/3

Branko Tamše, trener RK CPL: »Dinamo nam je na začetku zabil preveč lahkih zadetkov. Na to sem opozarjal fante, a šele po četrtini tekme smo zaigrali nekoliko bolje. Nihali smo od zelo dobrih pa do slabih potez, kar me ne razveseljuje, a kljub temu smo lahko priložnost ponudili vsem igralcem ter spočili nekaj naših najbolj obremenjenih posameznikov. Zabeležili smo zmago, kar je najbolj pomembno in kar je bil naš poglavitni plan pred tekmo.«

10. Vojvodina 15 2 0 13 369 : 472 6

V soboto, 3. marca, je na vrsti gostovanje v okviru lige prvakov, in sicer v Veszpremu.

*foto: Slavko Kolar