Celjani za sedmo zaporedno zmago suvereno čez Loko

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 7. krogu Lige NLB doma gostili ekipo Loke ter zabeležili še sedmo zaporedno prvenstveno zmago v tej sezoni. V naslednjem krogu jih doma čaka tekma z MRK Ljubljano.

Celjani so tokratno srečanje začeli odločneje od prejšnjih in z agresivno obrambo povsem onemogočili goste. Do desete minute so si Celjani zaradi agresivnosti priigrali sicer že tri izključitve, a kljub temu povedli s 6:2. Lokin trener Šterbucl je skušal z minuto odmora ohladiti Celjane, vendar brez uspeha. Razlika je še naprej rasla in nekaj minut pred koncem polčasa znašala najvišjih sedem golov, bilo je 13:6. Do konca polčasa se je Loka sicer uspela nekoliko približati, a so Celjani na odmor vseeno odšli s petimi goli prednosti.

V drugem polčasu so gostje še bolj pritisnili in se tudi z nekaj sreče še bolj približali domačim. Najprej na 18:15, pozneje pa še na 20:17, a to je bila tudi najnižja razlika drugega dela. Sledil je neprijeten trenutek tekme, ko je na parketu v vidnih bolečinah obležal Žiga Mlakar. Pospremili so ga z igrišča, prvi pregled pa kaže na poškodbo stranskih kolenskih vezi, kar pomeni, da bo Mlakar kar nekaj časa odsoten z igrišča. Poškodba je domače podžgala, saj so znova zaigrali odločneje in se hitro odlepili. Toskić je tako lahko v zadnji četrtini tekme priložnost ponudil vsem igralcem, ki so dobro izkoristili priložnost in razliko dvignili do najvišjih +9. Tekma se je končala z osmimi goli razlike (32:24). S prikazanim so bili zadovoljni tudi navijači v Zlatorogu, med katerimi so tokrat bili tudi učenci 8.a OŠ Frana Roša iz Celja.

Pri Celjanih je bil najbolj razpoložen Marguč z desetimi zadetki, Vlah jih je dodal 6, Čepić pa je dobro izkoristili priložnost ter zabil štirikrat. Pri Loki je bil najbolj razpoložen Urban Pipp, ki je dosegel 8 zadetkov.

V naslednjem krogu Celjane čaka še ena tekma doma, tokrat z MRK Ljubljano. Tekma bo 29. oktobra ob 19. uri.

RK Celje Pivovarna Laško :  RD Urbanscape Loka     32:24 (18:13)

Dvorana Zlatorog, 280 gledalcev, sodnika: Sok, Lah

RK Celje Pivovarna LaškoBojić 7/1 obramb, Vujović 3 obrambe; Strmljan 2, Terzić 1, Mazej 1, Razgor, Cokan 1/1, Marguč 10/5, Poteko 1, Ivanković 2, Čepić 4, Kodrin 3, Žabić, Mlakar 1, Vlah 6, Suholežnik; trener Alem Toskić

Izključitve: 10 min; 7-metrovke: 6/6

RD Urbanscape Loka: Dolenc G. 4  obrambe, Stanojlović 5 obramb, Juričan 1 obramba; Dolenc A. 1, Cingesar, Jamnik 2, Pipp U. 8/1, Mali, Pipp M. 2, Bergant 2, Jesenko A. 3/1, Damjanović 1, Jesenko M. 4, Belič-Pfajfar, Derlink, Yankovskyy 1; trener: Jure Šterbucl

Izključitve: 4 min; 7-metrovke: 2/3