Celjani zlahka preko vijoličastih

rkcplV tekmi 8. kola rokometne končnice za prvaka so celjski rokometaši v tekmi s tretjeuvrščenimi Mariborčani začeli zares odlično. Po le 12 minutah in 30 sekundah je na semaforju namreč pisalo 13:1! Pred tem je gostujoči strateg Slavko Ivezič izkoristil že obe minuti odmora. Vijoličasti so Celjanom v rednem delu lige kot edini ugnali Celjane, tokrat pa so prvi zadetek iz igre dosegli šele v 15. minuti. Do polčasa razlika ni več naraščala.

V drugem delu je priložnost dobil mladi celjski val, najvišja domača prednost pa je znašala 17 zadetkov. Marguč in Janc sta nasprotna vratarja ugnala po osemkrat, odlični predstavi pa sta uspeli domačima branilcema mrež – Lesjak je v prvem polčasu zbral 11, Gajić pa v drugem 12 obramb.

Celje Pivovarna Laško : Maribor Branik 37:22 (24:11)
RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 11/1 obramb, Gajič  12/2 obramb; Blagotinšek 3, Malus 2, Babarskas 1, Janc 8, Razgor 1, Marguč 8/3, Grošelj, Poteko 1, Suholežnik 1, Zarabec, Kodrin 6, Fižuleto 2, Mlakar 4, Žvižej; trener Branko Tamše

6. Urbanscape Loka                8 – 31

V torek, 24. maja, je na vrsti gostovanje v Škofji Loki, v petek, 27. maja, pa v zadnjem kolu tudi odločilni derbi z Velenjčani, ki pred Celjani na lestvici že nekaj časa vodijo za točko.