Celjani znova visoko prek domačih tekmecev

rokomet_loka_celje_2019-septemberCeljski rokometaši so nocoj odigrali tretjo tekmo državnega prvenstva v novi sezoni in tudi to pot prišli do zmage z dvomestno prednostjo.

V Škofji Loki so gostitelji začeli bolje, Celjani pa so do prvega vodstva prišli v 18. minuti, ob polčasu pa je gostujoča prednost znašala tri gole.

V drugem delu so Celjani stopnjevali svojo igro in prednost samo še poviševali.

Urbanscape Loka : Celje Pivovarna Laško  21:32 (11:14)

RD Urbanscape Loka: Božnar 3 obrambe, Juričan 6/2 obramb; Atanasov 7, Vrbinc M. 1, Jamnik 2/1, Jesenko M. 2/1, Mali 1, Pipp M. 2, Jesenko A. 6/3, Jeseničnik, Pokorn, Dolenc; trener: Robert Beguš

Izključitve: 4 min, 7-metrovke: 5/6

RK Celje Pivovarna Laško: Vujovič 8/1 obramb, Ferlin 1 obramba; Cvetko, Razgor 6/3, Marguč 3/1, Šarac 4, Grošelj 3, Poteko 2, Žabič, Silva 1, Kodrin 1, Horžen 3, Grebenc 3, Makuc 1, Leban 2, Novak 4/2; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 8 min, rdeči karton: Josip Šarac (52. min, 3 x 2 min), 7-metrovke: 6/8

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: »Vedeli smo, da nas v Škofji Loki čaka izjemno neugoden tekmec z majhnimi, hitrimi in spretnimi igralci. Tekme nismo odprli kot smo se dogovorili, delali smo preveč napak tako v obrambi, kot tudi v napadu. Potem ko smo se zbrali, smo igrali veliko boljše, predvsem igra v drugem polčasu je bila na višjem nivoju in na koncu smo zasluženo zmagali. Zavedati se moramo, da bo vsaka preizkušnja v Ligi NLB po tako napornih evropskih tekmah, kot smo jo imeli v nedeljo, še posebej težka in naloga nas trenerjev je, da jih na to ustrezno pripravimo.«

V soboto pivovarji v okviru lige prvakov gostujejo v Barceloni.

*foto: Slavko Kolar