Za konec leta Celjani zmleli drugouvrščeno Ribnico

Zadnja tekma v koledarskem letu je ob 15-letnici odprtja Zlatoroga prinesla tekmo med prvouvrščenima ekipa, ki ju je pred srečanjem ločila le točka.

Navijači so ob predstavitvi ekip ustvarili lep dekor s svetilkami mobilnih komunikatorjev, a v naslednjem trenutku to pokvarili z žvižgi delilcema pravice.

Ekipi sta začeli v slogu “gol za gol”, v celjskih vratih pa se je z nekaj izjemnimi obrambami izkazal Klemen Ferlin. Šele v 19. minuti igre je prvič prišlo do dveh golov razlike, ko so Celjani preko Jana Jurečiča povedli z 10:8. Isti igralec je kmalu za tem razliko dvignil na tri. V 24. minuti je Jurečič zadel za +4. V izteku polčasa so Celjani razliko dvignili na 6, ob polčasu pa je bila razlika 5.

V uvodu drugega polčasa se je razlika vrtela med 5 in 6, v 40. minuti pa je z nekoliko neobičajno obrambno situacijo navdušil Kristjan Horžen, ki je nasprotnika dobesedno dvignil nase. V naslednji akciji je Tilen Kodrin zadel za +7, kaj kmalu za tem pa je Jurečič dvignil prednost na 8 golov. Kljub gostujoči minuti odmora so Celjani še naprej odlično igrali v obrambi, in omogočili Jurečiču, da je v protinapadu zadel za +9. V 46. minuti je Horžen povišal na 25:15 in tekma je bila po mnenju nekaterih akterjev dokončno odločena. Sledil je padec zbranosti, Dolenjci pa so v 55. minuti znižali na 28:21, trener Tomaž Ocvir pa je njihov nalet skušal zaustaviti z minuto odmora. Gostje so v po nekaj neuspešnih poskusih prišli na -6. Zadnjo minuto in četrt je občinstvo pričakalo na nogah in pozdravilo nov uspeh pivovarjev.

Celje Pivovarna Laško : Riko Ribnica 29:23 (16:11)

Celje Pivovarna Laško: Pantjar, Ferlin 17 /1 obramb; Vujović 5/1, Jurečič 6, Malus, Kljun, Jezernik, Razgor 1/1, Ovniček 1, Šarac 3, Accambray 4, Kodrin 4, Horžen 4, Rakita, Anić, Bećiri 1; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 2/3

Riko Ribnica: Bojić 5/1 obramb, Glavan, Klarič 1 obramba; Strmljan 2, Horvat, Vujačić 2, Žagar, Knavs 6/4, Ranisavljević 1, Nosan B. 4, Kovačič 4, Pucelj 2, Tomšič 2, Nosan M., Setnikar, Košmrlj, trener: Siniša Markota

Izključitve: 8 min,  7-metrovke: 4/5

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: »Veseli smo, da smo tekmo in leto zaključili na takšen način, da imamo sedaj nekaj časa za počitek in družino. Vse ekipe v ligi so izenačene in nikogar ne moreš zlomiti že v prvih nekaj minutah. Tako je bilo tudi danes, ko smo gradili rezultat. Zelo sem zadovoljen z vstopom v drugi polčas, ko smo nadaljevali tam kjer smo v prvem zaključili in Ribnici nismo dovolili priključka ter tako priigrali rezultat, ki nam je omogočal mirno končnico. Čestitke fantom in sodelavcem in vsem lepe praznike in srečno v 2019.«

12 RK SVIŠ IVANČNA GORICA 14 1 0 13 -54 2

Nadaljevanje sezone bo zaradi reprezentančnega premora oz. svetovnega prvenstva 10. februarja, ko bo v Celju tekma lige prvakov z madžarskim Segedinom.