Tina Šutej kljub poškodbi osvojila bron na evropskem prvenstvu v skoku s palico

Atletinja celjskega Atletskega društva Kladivar Tina Šutej je v finalu evropskega prvenstva v skoku ob palici, ki je potekal v Münchnu, kljub poškodbi zasedla odlično tretje mesto.

V finalu tekmovanja, ki je potekalo včeraj, je Šutejeva v prvem poskusu preskočila vse do 4,65 metra, letvico pa podrla pri 4,70 metra, vendar pa ji je v drugem poizkusu uspelo preskočiti tudi to. Nato je takoj preskočila še 4,75 metra, s tem pa si je že zagotovila kolajno. Boj za najvišje medalje se je nadaljeval pri višini 4,80 metra, vendar je bila slovenska atletinja pri tej višini trikrat neuspešna. Na koncu je prvo mesto zasedla Finka Wilma Murto, srebro pa je prevzela Grkinja Aikaterini Stedanidi. Celjska tekmovalka je po kvalifikacijah povedala, da je njena želja doseg medalje ter da bi bila brez nje zelo razočarana. Po včerajšnjem finalu je bilo jasno, da bo domov prišla z nasmeškom na obrazu.

V finale Tina odšla s poškodbo roke

Dosežek Tine Šutej pa je zaradi poškodbe še večji, med ogrevanjem si je namreč porezala dlan odrivne roke. Zaradi tega je morala tekmovati s povito roko. “S podplatom sprintarice sem pred tekmo podrsala po dlani in sem s konico odprla stranski del dlani. Ni lepo videti, moram po tekmi na šivanje. Peklo me je in bolelo, malo sem bila v šoku, a sem se kar dobro osredotočila na nastop,” je po tekmi povedala tretjeuvrščena.

Slovenka je bila sicer favoritinja za najvišja mesta. Kvalifikacije je namreč končala na prvem mestu, v Eugenu na svetovnem prvenstvu pa je prejšnji mesec končala na četrtem mestu kot najboljša Evropejka. Še več, na evropskem prvenstvu je nastopila kot lastnica najboljšega izida med nastopajočimi, letos v začetku leta pa je na dvoranskem svetovnem prvenstvu osvojila bron.

Spored dogajanja v Münchnu:

Atletika – 15. 8. 2022 – 21. 8. 2022
Kolesarstvo – 14. 8. 2022 – moška cestna dirka, 17. 8. 2022 – kronometra, 21. 8. 2022 – ženska cestna dirka