Celjankam povsem pripadel obračun za vrh lestvice

Nogometašice Celja so v 11. krogu državnega prvenstva gostile Košano, ki se je doslej izkazala za največjega konkurenta v boju za naslov prvakinj. Kljub temu pa je bil derbi vodilnih ekip povsem v luči celjske zasedbe.

Celje : Košana 5:2 (2:0)
Tanšek (7′, 35′), Alegro (8′), Ermenc (24′), Kozina (29′); ag. Fideršek (32′), Žvokelj (37′)

Aktualne državne prvakinje iz Celja sta v prvem polčasu do vodstva popeljali Vanja Tanšek in Tjaša Alegro. Na začetku drugega dela igre je prednost povišala Ines Ermenc, nato pa je v polno zadela še Vanesa Kozina.

Nekaj upanja je v gostujoči tabor vnesel avtogol Hane Fideršek, a je upe Košane s svojim drugim zadetkom hitro pokopala Tanšek. Poraz varovank Mihe Osojnika je v 37. minuti malce ublažila Anja Žvokelj in poskrbela za končnih 5:2.

Četa Blaža Adamiča tako odslej sameva na vrhu lestvice s tremi točkami naskoka pred Košano. Celjanke bodo na delu znova v soboto, ko v polfinalu pokalnega tekmovanja gostijo ekipo Dobrepolja.