Celjankam uspelo negativno presenečenje

Celjske rokometašice so v tretjem kolu državnega prvenstva gostile koprske, ki so imele do tekme v Golovcu vpisana dva poraza.

Koprčanke so povedle z 0:3, a so Celjanke zaostanek kmalu znižale na en gol. Namesto, da bi potem stvari postavile “na pravo mesto”, je tekma dobila nepričakovan tok. Gostje so sredi polčasa vodile 3:8, po 30 minutah pa je bila njihova prednost 6 golov – 6:12.

V 37. minuti je koprska prednost znašala 7, v 45. pa 6. Zdelo se je že, da je vse izgubljeno, nakar je mesninarkam s 5 zaporednimi zadetki uspelo priti povsem za pete Primorkam – 18:19. Ko so domači pristaši že pričakovali preobrat, so gostje s 4 zapovrstnimi goli znova pobegnile. V 56. minuti je bilo 18:23. Celjanke so na koncu nepričakovan poraz ublažile.

Z’Dežele : Koper 22:24 (6:12)