Celjankam v Bolgariji uspel preobrat, a zmanjkala malenkost

Po tesni zmagi pri ljubljanski Iliriji, ki je sledila četrtkovi tekmi evropskega pokala, so celjske košarkarice odpotovale v Bolgarijo, kjer so v okviru jadranske lige gostovale v Stari Zagori.

Trener Damir Grgić tokrat še ni mogel računati na pomoć Ane Radović, ostala dekleta pa so tekmo odprla odlično in v 10. minuti vodila za 10 točk.

S serijo 17:2 so Bolgarke v 13. minuti vodile 36:31, s približno takšno razliko pa so vodile do konca prvega polčasa.

Sredi tretje četrtine so Celjanke s košem Zale Friškovec izenačile na 46 in potem nanizale še sedem točk za najvišje vodstvo v drugem polčasu.

Gostje so na začetku zadnjega kvartala vodile za 5, ko je eno od 11 celjskih trojk prispevala kapetanka Larisa Ocvirk. Takoj zatem so domače odgovorile s serijo 12:0. V končnici so cinakarnarke s tremi trojkami nekaj manj kot dve minuti pred koncem povedle 72:74, a so v tekmi serij zadnjo napravile domače, ki so z zaključnih 7:0 prišle do zmage.

To je bil prvi poraz Celjank v ligi WABA v tej sezoni, na lestvici pa so za nepremegano Crveno zvezdo, skupaj z Beroem na drugem mestu.

Beroe : Cinkarna Celje 79:74 (23:29, 19:9, 15:22, 22:14)

Bessard 23, Friškovec 22, White 12, Ocvirk 11, …

V sredo je na sporedu gostovanje v češkem Nymburku, kjer bo tekma evropskega pokala.