Celjanke dolgo parirale Krimu

zrkCeljske rokometašice so sinoči v vnaprej odigrani tekmi 4. kola 1. A državne rokometne lige gostile ljubljanski Krim, ki tudi letošnjo sezono igra v ligi prvakinj.

Varovanke Rajka Begovića so v Golovcu začele odlično in povedle s 3:0 in 4:1 ter 6:3. Ljubljančanke so v 16. minuti prvič povedle s 7:8, v 20. minuti pa je bilo že 10:13. Domačinke, ki so še vedno brez kapetanke Alje Janković, so navdušile maloštevilno publiko, da so se še pred koncem polčasa pobrale in na odmor celo odšle z vodstvom – 15:14.

Nadaljevanje je bilo izenačeno, mesninarke pa so preko Pie Hren, ki je dosegla 12 zadetkov, v 35. minuti povedle z 19:18. V 49. minuti je Hrenova izenačila na 23, potem pa so gostje, ki so imele daljšo klop ušle in zmagale s petimi zadetki prednosti.

ŽRK Celje Celjske mesnine : ŽRK Krim Mercator 25:30 (15:14)