Celjanke gladko preko Ptujčank

Celjske rokometašice so sinoči v okviru 8. kola prvoligaškega tekmovanja gostila ptujske kolegice in jih na koncu visoko porazile.

Gostiteljice so začele zelo napadalno in povedle s 5:1 in nekaj kasneje z 9:5. Pet minut pred koncem polčasa so se gostje približale na 13:11, a je bilo po pol ure igre +5 za domače.

Mesninarke so po tretjini drugega polčasa povedle za 8 in gostjam niso več dovolile, da bi prišle bližje kot na 7 golov razlike. Ta je na koncu, četudi so zaigrale najmlajša domača dekleta, še bolj narasla. Priložnost za igro je tako dobila tudi 16-letna kadetinja Ivana Nikolič, ki je dvakrat zatresla nasprotno mrežo.

Z’dežele : Ptuj 33:22 (16:11)
Čerenjak 8, Šauperl Ilić 6, Pišek in Regner 5, …

10 ŠD JADRAN BLUEMARINE HRPELJE – KOZINA 7 0 0 7 119 214 -95 0

M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk

Naslednja tekma bo gostovanje pri Krimu.