Celjanke na koncu presrečne s točko

Celjske rokometašice po zimskem premoru nadaljujejo s strnjeno serijo tekem. Na torkovem srečanju so v dvorani Šolskega centra Celje gostile predzadnjo ekipo prvoligaškega tekmovanja s Ptuja.

Dvoboj se je začel izjemno izenačeno, saj je bil izid v prvih 20 minutah poravnan kar 8-krat. V gostujoči vrsti je blestela izkušena vratarka Andrea Perić, ki je v zimskem prestopnem roku okrepila Ptujčanke, ki so v 28. minuti povedle za 5 golov. Celjanke so v izteku prvega polčasa znižale na 14:17.

Domača zasedba je kmalu po začetku drugega dela uspela priti do izenačenja, kar ji je uspelo trikrat, a mesninarke nikakor niso uspele preiti v vodstvo. Na drugi strani so dekleta iz najstarejšega slovenskega mesta uspešno zadevala in v 53. minuti povedla za 5 golov. Ko se zdelo, da bosta obe točki odšli v Podravje so Celjanke vseeno iz sebe uspele priti do točke. V izdihljajih tekme je za izenačenje poskrbela kapetanka Katarina Regner. Ptujčanke so po izteku igralnega časa zapravile sedemmetrovko, z odlično obrambo pa se je izkazala Hana Fideršek.

Z’dežele : Aklimat Ptuj 32:32 (14:17)