Celjanke ne prav zlahka z Ježico; fante napikali Troti

Celjske košarkarice v državnem prvenstvu ostajajo nepremagane, a so imele na sobotni tekmi v ekipi Ježice dostojne nasprotnice.

Pri cinkarnarkah v kadru ni bilo obeh Američank, saj Celjanke v sredo čaka gostovanje v evropskem pokalu na Madžarskem.

V dvorani Gimnazije Celje – Center je domača zasedba po prvi četrtini vodila za 10 točk, a se za razliko od ostalih tekem na domači sceni v drugi njihova prednost ni povečala. Ježičanke so v 16. minuti izenačile na 27, ob polčasu pa so domača dekleta vodila za 4.

V 24. minuti je celjska prednost narasla na 12, a so gostje ob koncu tega kvartala zaostanek prepolovile. V zadnjem desetminutju je domača prednost nihala okoli 10 točk, prav ob koncu pa so Ljubljančanke poraz ublažile.

CINKARNA CELJE : JEŽICA 65:59 (21:11, 11:17, 20:18, 13:13)
Debeljak 11 (10 skokov), Friškovec 10,

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: “Čestitke mojim igralkam za zmago in Ježičankam za odlično tekmo. Z današnjim srečanjem ne morem biti zadovoljen, saj smo igrali zelo nepovezano in nezbrano skozi celotno tekmo. Vseeno pa je to zadostovalo za novi dve točki.”

Mojca Markovič, trenerka Ježice: “Popolnoma drugačen obraz naše ekipe, ki je skozi celotno srečanje dihala za ovratnik favoriziranim Celjankam. Dovolili smo jim preveč skokov v napadu in lahkih košev iz rakete. Čestitam mojim dekletom za lepo predstavo, Celjankam pa čestitke za zmago in srečno v Eurocup-u.”

8. Domžale 0/4 4

Med tednom so Celjanke v okviru jadranske lige zmagale pri zagrebški Trešnjevki s 56:80.

§

V nedeljski tekmi so celjski košarkarji v okviru drugoligaškega tekmovanja gostovali pri novincih v ligi, in sicer v Novem mestu.

Po izenačenem začetku so Dolenjci sredi prve četrtine vodili za 8 točk, kolikor je bila razlika na koncu tega dela igre. Še v 17. minuti je bila domača prednost prav tako 8, potem pa so sledile celjske minute, tako da sta bili ob polčasu poravnani na 33.

Na začetku drugega polčasa so Celjani tudi povedli, potem pa so domači s serijo 8 točk znova prišli do opaznejše prednosti. Gostje so se v 36. minuti približali na 64:60, potem pa so Troti znova nekoliko ušli in na koncu slavili zanesljivo zmago.

To je bil že drugi poraz celjske zasedbe, ki goji ambicije po uvrstitvi v prvo ligo.

TROTI : CELJE 80:73 (22:14, 11:19, 21:15, 26:25)
Nuhanović 23 (16 skokov), Koštomaj 22, …