Celjanke neprepričljivo z Ljubljančankami; pol ducata na reprezentančnem seznamu

Za košarkaricami v ligi za prvakinje sta dve tretjini tekem, sinoči pa so Celjanke, težje kot pričakovano, ugnale tretjeuvrščeno Ilirijo iz Ljubljane.

S serijo 10 točk so gostje v začetku druge četrtine povedle z 11:17. Gostiteljice so v naslednjih minutah prešle v vodstvo in polčas dobile s 35:26. V tretji četrtini se razlika ni povišala, ampak je bila po pol ure igre za točko nižja. Enako je bilo v zadnji četrtini, res pa je, da se gostje niso uspele približati na manj kot sedem točk.

ATHLETE CELJE : ILIRIJA 56:49 (11:15, 24:11, 14:15, 7:8)
Prezelj 18, Slonjšak 14,…

Damir Grgič, trener Athlete Celja: “Čestitke moji ekipi za zmago in Iliriji za dobro igro.”

Goran Jovanovič, trener Ilirije: “Čestitke domačinkam za zmago. Danes moram iskreno pohvaliti moje igralke, ki so prvič v tej sezono tekmo odigrale nad svojimi zmožnostmi in pokazale, da zanjo igrati košarko.”

6. Janina 2/15 19

Jutri ob 20.00 Celjanke gostijo slatinsko Janino, v soboto pa je ob 17.30 na vrsti tekma v Rogaški Slatini.

§ §

V mesecu juniju slovensko žensko člansko reprezentanco čaka premierni nastop na evropskem prvenstvu. Selektor Damir Grgić je dober mesec pred začetkom priprav na veliko tekmovanje predstavil širši seznam kandidatk, ki ga sestavlja 24 košarkaric.

Na njem je tudi šest njegovih varovank iz celjskega kolektiva. To so: Althea Gwashawanhu, Larisa Ocvirk, Alma Potočnik, Annamaria Prezelj, Eva Stefanoski in Shante Evans, ki trenutno še nima slovenskega potnega lista.

*foto: ŽKK Athlete Celje