Celjanke odločile v prvi četrtini; moški kolegi ugnali Belokranjce

Celjske košarkarice so v tekmi 14. kola prve ženske lige gostovale v Slovenskih Konjicah, kjer so s pravo ofenzivo tekmo odločile že v uvodni četrtini, ki so jo dobile za 27 točk.

KONJICE : ATHLETE CELJE 51:80 (5:32, 19:21, 12:10, 15:17)

Prezelj 19, Slonjšak 13, Šrot 12, …

Stojan Fink, Konjice: “Proti izjemno močnemu tekmecu smo odigrali solidno tekmo.”

Damir Grgić, Athlete Celje: “Mojim igralkam bi čestital za zasluženo zmago. Odigrale so zelo dobro tekmo, za korektno predstavo pa bi se zahvalil tudi Konjičankam.”

9. Domžale 0/14 14

V sredo, 1. februarja, Celjanke čaka gostovanje v okviru lige WABA, in sicer pri beograjskemu Partizanu. V soboto, 4. februarja, je v okviru domačega tekmovanja na razporedu tekma pri tretjeuvrščeni Iliriji.

§ §

Celjski košarkarji so v tekmi 13. kola 2. slovenske košarkarske lige po nekaj časa končno nastopili v nekoliko manj okrnjeni zasedbi. Na drugi strani je stala edina belokranjska ekipa, ki išče svojo pot do obstanka v drugoligaški konkurenci.

Uvod je pripadel domači zasedbi, ki je v prvi četrtini povedla z 11 točkami prednosti. Gostje so se v drugi četrtini dvakrat nevarneje približali, ob polčasu pa je na semaforju pisalo 43:37.

Po glavnem odmoru so domači košarkarji vzdrževali prednost do sredine tretje četrtine, ko so se prebudili Črnomaljci, ki so s serijo 0:10 prešli v vodstvo. Po košu zimzelenega, 43-letnega, Aleša Kunca je bilo v 29. minuti že 53:58.

Domači so ponovno prešli v vodstvo v 32. minuti, sredi zadnje četrtine pa so povedli za devet točk. Kolpa se je dve minuti in pol do konca še približala na pet, a so varovanci Jerneja Kobaleta v končnici prišli do nove zmage.

Celje : Kolpa Črnomelj 78:70 (22:13, 21:24, 14:21, 21:12)

Koštomaj 25, Milovac in Zolotić 11, Grdadolnik 10, …