Celjanke pokazale svojo moč tudi proti zasedbi beograjskega Partizana

Košarkarice Celja so v okviru lige WABA gostile beograjski Partizan. Celjanke so svojo moč pokazale tudi proti srbski zasedbi in tako vknjižile novo visoko zmago.

Cinkarna Celje : Partizan 1953 108:50 (35:14, 22:15, 26:9, 25:12)

Cinkarna Celje: Silva 21, Becker 17, Čeh in Štirn 15, Bartelme in Jelenc 11, Gbemuotor 10, Žibert 6, Iseinoski 2

Ekipa celjske Cinkarne je v vseh četrtinah nadigrala Beograjčanke. Že ob polčasu so varovanke Damirja Grgića vodile za visokih 28 točk (57:29), svojo prednost pa so nato do konca tekme še izdatno povečale.

Celjanke so slavile s 108:50, najbolj strelsko razpoloženi pa sta bili Niyah Becker in Thayna Silva, ki je bila proglašena za najboljšo igralko WABA lige v preteklem mesecu.

Trener Grgić je po tekmi dejal: ”Čestitke mojim igralkam za zmago. Narekovali smo visok ritem od začetka do konca, držali koncentracijo skozi celotno srečanje, tako, da visoka zmaga.”

V petek bodo košarkarice Cinkarne v domačem prvenstvu gostile Ježico.