Celjanke prepričljivo v Ljubljani; fantje s porazom iz Bistr’ca

Celjske košarkarice so v predzadnji tekmi rednega dela tekmovanja v državnem prvenstvu gostovale pri tretjeuvrščeni zasedbi v Ljubljani in ohranile serijo neporaženosti.

Po uvodni pobudi gostij se je Ilirija v prvi četrtini približala, v drugem desetminutju pa so si Celjanke priigrale izdatnejšo prednost in polčas dobile s 15 točkami razlike.

Tudi po glavnem odmoru so varovanke Damirja Grgića nadaljevale za dobro predstavo in največ vodile za 24 točk. Zadnja četrtina je bila tako le še formalnost, nekaj igralnih minut pa so dobile igralke z manj priložnostmi.

ILIRIJA : ATHLETE CELJE 73:88 (19:24, 15:25, 16:25, 23:14)
Slonjšak 32, Prezelj 18, Evans 14, …

Goran Jovanović, Ilirija: “Celjanke so na tekmo prišle v praktično popolni postavi, še enkrat več pa so dokazale, da so najboljša ekipa v Sloveniji. Naša dekleta so prikazala borbeno predstavo, za kar jim čestitam. Tekma je bila zanimiva, gledalci so lahko uživali. Upam, da nadaljujemo s podobnimi predstavami.”

Damir Grgić, Athlete Celje: “Igralkam bi čestital za zmago. Skozi celotno srečanje smo bili v obrambi preveč mehki, posledično smo dobili veliko preveč točk. Tekmo smo vseeno dobili z odlično igro v napadu, kar je na koncu najbolj pomembno. Dve točki štejeta, Iliriji pa bi na tem mestu čestital za korektno odigrano tekmo.”

9. Domžale 0/14 14

V sredo, 8. februarja, bodo Celjanke v derbiju WABA lige ob 18.00 igrale domačo tekmo z bolgarsko ekipo Beroe.

§ §

Celjski košarkarji so se odpravili na oddaljeno gostovanje v Ilirsko Bistrico, tamkajšnja ekipa pa je imela pred tekmo enak izkupiček zmag kot gostje.

Zasedba gostov je začela bolje in največ vodila za pol ducata točk. Gostitelji so na začetku druge četrtine z dvema trojka prešli v prvo vodstvo, najvišjo prednost pa so si ustvarili pred iztekom prvega polčasa, ko je bilo 42:36.

V 22. minuti je domača prednost narasla na 10, Celjani pa so odlično odigrali zaključek tretje četrtine, ko so s šestimi vezanimi točkami prevzeli minimalno vodstvo.

V zadnjem delu so imeli gostitelji vseskozi pobudo in njihova zmaga nikoli ni prišla pod vprašaj.

Plama Pur : Celje 68:62 (21:24, 21:12, 11:18, 15:8)