Celjanke presenetile z odličnim odporom

V tekmi 4. kola skupinskega dela evropskega pokala so celjske košarkarice v dvorani Gimnazije Celje – Center gostile madžarsko zasedbo iz mesta Szekszard oz. Seksar po slovanskem zapisu.

Madžarke so na prvi tekmi zmagale kar za 34 točk in tudi tokrat je kazalo na suvereno zmago podprvakinj sosednje države.

V 18. minuti so gostje povedle za 16 točk, a so Celjanke na glavni odmor odšle z zaostankom -11.

Sredi tretje četrtine je Seksar, ki je imel na tribunah lepo podporo vodil za 13, a so proti pričakovanjem mnogih Celjanke odgovorile sijajno. Z delnim izidom 17:4 so na krilih Zale Friškovec do konca 30. minute uspele izenačiti na 55.

V zadnjem kvartalu so si domače prizadevale parirati, a so gostje pokazale vse svoje kvalitete in si na koncu prigarale pomembno zmago.

Po štirih tekmah v skupini H cinkarnarke sicer ostajajo še brez zmage.

Cinkarna Celje : Szekszard 68:75 (11:18, 20:24, 24:13, 13:20)

Bessard 20, Friškovec 16, Ocvirk 10, …

Po jutrišnji tekmi pri Iliriji, v soboto Celjanke v okviru jadranske lige čaka gostovanje v bolgarski Stari Zagori.