Celjanke še enkrat visoko preko Dubrovčank; fantje dobili nov triler

Celjske košarkarice so po rezprezentančnem premoru nadaljevale s tekmovanjem v ženski jadranski ligi in tokrat odigrale tekmo z edino ekipo, ki v omenjeni konkurenci prihaja z mesta na Jadranu. V Dubrovniku niso imele težkega dela in vpisale visoko zmago.

Cinkarnarke so tekmo odprle s serijo 0:10 in nakazale, po kaj so prišle v starodavno mesto. Po prvi četrtini je prednost gostij znašala 15 točk. Na začetku druge so Hrvatice zmanjšale zaostanek na 10 točk, a so potem znova “potegnile” Slovenke in polčas dobile s prednostjo 18 točk.

Ta je po glavnem odmoru hitro narasla na 20, po 30. minuti pa je znašala 25. Zmagovalna ekipa je bila znana, v zadnjem delu pa je razlika narasla na preko 30 točk.

Ragusa : Cinkarna Celje 57:90 (13:28, 19:22, 11:18, 14:22)

Slonjšak 26, N. Delić 13, Chidom in Marić 11, …

Lestvica: 1. Celje in Montana 5 zmag : 1 poraz, 3. Partizan 4:2, 4. Medveščak in Kraljevo 2:4, 6. Ragusa 0:6

Naslednjo sredo bo v Celju ob 19.00 derbi vrha z bolgarsko Montano.

§ §

V odloženi tekmi 1. kola drugoligaškega moškega tekmovanja so celjski košarkarji že po tradiciji odigrali infarktno tekmo. Tokrat jim je uspelo v končnici na domačem terenu obdržati zbranost in osvojiti dve točki.

V izenačeni prvi četrtini so se domači največ odlepili v 8. minuti, in sicer na 5 točk. Dve minuti pred koncem polčasa je za točko vodila ekipa iz Ilirske Bistrice, potem pa je domačim uspel delni izid 10:2 in lepa prednost ob polčasu.

Na polovici tretje četrtine je Celje povedlo za 59:50, a je sledilo 10 zaporednih točk Primorcev. Celjani so dobro vstopili v zadnji kvartal in povedli 72:62, a so gostom znova dopustili serijo, tokrat 9 točk. Sledila je prednost gostiteljev, gostje pa so se še zadnjič približali 20 sekund pred koncem 82:81. Zadnje štiri točke je iz prostih metov prispeval prvi strelec domačih, Tadej Koštomaj.

Celje : Plama Pur 86:81 (22:18, 27:24, 16:20, 19:19)

Koštomaj 24, Krušič 19, Zolotić 14, Grušovnik 11, Kotnik 10, …