Celjanke v Beogradu končale zmagoviti niz

Celjske košarkarice so v okviru ženske jadranske lige po dolgem času, saj niso izgubile že 10 tekem, doživele poraz, in sicer pri beograjski Crveni zvezdi.

Po rahli celjski pobudi na začetku sta bili ekipi izenačeni do 13. minute, potem pa so si gostiteljice nabrale 6 točk prednosti. Gostje so jih v nekaj minutah ujele, zvezdašice pa so ob polčasu vodile za dve točki.

V prvi polovici tretje četrtine sta se ženstvi izmenjevali v vodstvu, potem pa so v 27. minuti domača dekleta znova povedla za 6 točk.

S podobno prednostjo so Beograjčanke vodile skoraj vso zadnjo četrtino. Cinkarna je dobro minuto pred koncem znižala na 73:69, a do preobrata ni prišlo. Gostjam se je najbolj poznal izpad točk Ive Slonjšak, ki je v 34 minutah dosegla le 4 točke.

Celjanke, kljub porazu, zanesljivo ostajajo na prvem mestu, do konca superlige pa je na sporedu še 5 tekem.

Crvena zvezda : Cinkarna Celje 79 : 71 (13:12, 23:22, 16:12, 27:25)
Chidom in N. Delić 14, A. Delić in Marić 13, Friškovec 10, …